CardanoCardano

Cardano geliştiricileri, Vasil hard fork’un piyasaya sürülmesine yaklaşıyor. Yakın tarihli bir duyuruya göre Input Output, Cardano düğümü 1.35.0’ı yayınladı. Önde gelen Cardano geliştiricisi, düğümün serbest bırakılmasının Vasil hard fork’una giden yolda “önemli bir kilometre taşı” olduğunu söyledi. Geliştiriciler ekibi şimdi Cardano test ağının yayınlanmasına hazırlanıyor. Test ağı güncelleme teklifi, tüm hisse havuzu operatörlerinin %75’i gemiye biner binmez sunulacak ve böylece gerekli zincir yoğunluğu seviyesi sağlanacaktır.

Vasil hard fork’un başlangıçta Haziran ayı sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak o zamandan beri ertelendi. Güncellenen programa göre, şimdi Temmuz ayı sonlarında gerçekleşmesi bekleniyor. Vasil hard forkunun, önde gelen Proof-of-Stake blok zincirlerinden birinin performansını önemli ölçüde artırması bekleniyor.

binance


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!