Cardano’nun Yaratıcısı Açıkladı! Şu Anda ADA Alınır Mı?

Coin Turk 6 days ago Report
Telegram LinkedIn

Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson’a göre, Ocak 2021’de satın alınan 5.000 dolar değerindeki ADA, şu anda 6.750 dolar değerinde olurdu ve bu da 1.750 dolarlık bir artış anlamına geleceğini gösterirdi. Cardano yaratıcısı, bunu piyasa performansının zamanlaması ile ilgili olarak belirterek yatırımcılarla düşüncelerini paylaştı.

Hoskinson Açıklamalarda Bulundu

Hoskinson, Temmuz 2021’de şu anda sadece 1.500 dolar değerinde olan 5.000 dolarlık ADA satın aldığını söyleyen bir Cardano kullanıcısına yanıt verdi.

Bu bağlamda Hoskinson, “Piyasalar sürekli olarak dalgalanıyor, bu da inişler ve çıkışlar yaratıyor” diyerek kripto para piyasasının değişken doğasına değindi. Cardano’nun ADA’sı, yazı yazılırken 0,50 dolardan biraz daha yüksek olarak işlem görüyordu.

Uzmanlar tarafından bildirildiği üzere Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın donuk performansı hakkında sorgulandığında kripto para birimlerinin ayı piyasasına girdiğini söyledi. 2022’nin başından itibaren düşüş gösteren piyasa koşullarının ardından ADA, 2021’de muazzam kazançlar elde ettikten sonra bu yıl önemli ölçüde düşük performans gösterdi.

Şu anda, çokça duyurulan Alonzo yükseltmesinden önce 2021 Eylül ayının başlarında ulaştığı rekor seviyeden %83,57 daha düşük bir seviyede işlem görüyor. Cardano, Temmuz’da 47 milyon işlem kaydetti.

Cardano Verileri Paylaştı

Cardano Vakfı, zincirle ilgili istatistiklerin aylık bir özetini yayınladı. Zincir içi işlemler %4,90 artarak 47 milyona ulaştı. İşlem türleri, %49,3 basit işlem (token transferli saf ADA veya ADA), %23.6 meta veri (akıllı sözleşmeler olmadan), %15,4 akıllı sözleşme (meta veri olmadan) ve %11,7 akıllı sözleşmeden (meta veri ile) oluşuyordu.

Cardano blok zincirinde yayınlanan yerel tokenlerin sayısı, 58.993 farklı mintle birlikte %6.34 artarak 5,7 milyona ulaştı. Cardano cüzdanlarının sayısı resmi olarak 3.5 milyona ulaşırken, Plutus senaryolarının sayısı 3.000’e yaklaştı.

Dijital varlık bankası Sygnum, şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan ADA’yı içerecek şekilde stake portföyünü genişletti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Original Source: https://coin-turk.com/cardanonun-yaraticisi-acikladi-su-anda-ada-alinir-mi?utm_source...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Coin Turk