Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

10/27/2021

·

366 views


Cardano’nun Işığı Sönüyor: ADA, ETH’ye Rakip Olabilecek mi?

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından geliştirilen kripto para birimi Cardano (ADA), ne yazık ki ivmesini kaybediyor. Akıllı kontratlara kavuşmasını sağlayacak olan Alonzo hard forku öncesinde ciddi bir heyecan yaşatan Cardano, bu güncellemenin tamamlanmasına rağmen yerinde saymaya devam...

Cardano’nun Işığı Sönüyor: ADA, ETH’ye Rakip Olabilecek mi?

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson tarafından geliştirilen kripto para birimi Cardano (ADA), ne yazık ki ivmesini kaybediyor. Akıllı kontratlara kavuşmasını sağlayacak olan Alonzo hard forku öncesinde ciddi bir heyecan yaşatan Cardano, bu güncellemenin tamamlanmasına rağmen yerinde saymaya devam ediyor ve durum hiç de ADA lehine işlemiyor.

ADA, Hayal Kırıklığı Yaşattı

Aslında akıllı kontrat desteğine kavuşmasına rağmen ekosistemi çok yavaş ilerleyen Cardano, şu an Ethereum’a rakip olabilecek konumda değil ve bunun mümkün olup olmayacağı da bilinmiyor.

DeFi ekosisteminin kralı olan Ethereum’a karşı ortaya çıkan en güçlü rakip ise tabii ki Solana (SOL) oldu. Akıllı kontrat desteği ve düşük işlem ücretleri ile milyonları çeken SOL, bu sayede top 10 içerisine de kısa sürede girdi. Cardano ise akıllı kontratlara kavuşmasına rağmen Haskell programlama dilinin zorluğu nedeniyle bir ikilemde kaldı. Ağın temeli olan geliştiriciler burada zorlandığı için de çok fazla yeni uygulama geliştirildiğini görmek pek mümkün olmuyor. Aslında bu durum ADA fiyatının yavaş ancak kararlı bir şekilde düşmesine neden olmakta.

ADA bir zamanlar en büyük 3. kripto para birimi iken an itibarıyla 5. sıraya kadar geriledi ve 2,0 dolardan işlem görüyor. Son dönemde birçok altcoinin ciddi artış elde etmesine rağmen ADA’nın rekor 3 dolardan düşmesinin sebebi de ağdaki akıllı kontratların verimli kullanılmadığının görülmesi oldu. ADA için gelecek pek parlak durmuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardanonu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bitcoin Sistemi

See more
Bitcoin Borsası Binance'den Cardano'ya Destek Açıklaması!
Bitcoin Sistemi
Bitcoin Borsası Binance'den Cardano'ya Destek Açıklaması!

yesterday at 1:45 PM

·

6 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X