Logo
Cardano Ecosystem

Koin Bülteni

08/06/2022

·

221 views


Cardano’nun Günlük On-Chain Hacminde Büyük Artış: ADA Teknik Analizi

Kripto para borsası Kraken’in yakın tarihli bir raporuna göre Cardano (ADA), 2022 yılı içerisinde günlük… Cardano’nun Günlük On-Chain Hacminde Büyük Artış: ADA Teknik Analizi isimli makale Tuğay Kaynar tarafından hazırlanmış ve koinbulteni.comda yayınlanmıştır.

Cardano’nun Günlük On-Chain Hacminde Büyük Artış: ADA Teknik Analizi

Kripto para borsası Kraken’in yakın tarihli bir raporuna göre Cardano (ADA), 2022 yılı içerisinde günlük on-chain hacminde büyük bir artış yaşıyor.

Kraken Intelligence tarafından kısa bir süre önce yayınlanan rapora göre Cardano‘nun yerel kripto para birimi ADA, temmuz ayında günlük on-chain hacminde aydan aya %16‘lık bir büyüme yaşadı. Ayrıca ADA‘nın günlük on-chain aktivitesinde 2022 yılının başından bu yana %268‘lik gibi büyük yükseliş görüldü.

ADA, yaşadığı bu büyüme ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve Algorand’den (ALGO) daha iyi bir performans gösterdi. Rapora göre ay içerisinde Bitcoin‘in günlük on-chain hacminde bir %6‘lık bir büyüme gerçekleşirken Ethereum, Dogecoin ve Algorand‘de düşüş görüldü. Özellikle popüler meme token Dogecoin, %54‘lük bir düşüş yaşadı.

ADA

Raporda, büyümenin arkasındaki ana neden olarak merkeziyetsiz borsa SundaeSwap ve metaverse oyun uygulaması Pavia gibi uygulamaların piyasaya sürülmesi gösterilse de asıl önemli nedenin Cardano‘nun temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilmesi beklenen “Vasil Hard Fork” ağ güncellemesi olduğu düşünülüyor.

Haziran ayında Cardano geliştiricileri tarafından temmuz ayının sonuna ertelenen ağ güncellemesi, geçtiğimiz hafta bir kez daha ertelendi.

Cardano (ADA) Teknik Analiz

CoinMarketCap sıralamasına göre en değerli 8. kripto para olan Cardano, son 30 günde %11’lik büyüme performansı gösterdi. Bitcoin’in son düşüşüyle birlikte 0,45 dolar seviyelerinde bulunan ana desteğine kadar geri çekilme yaşayan ADA, 0,535 dolar seviyelerindeki ara direncine kadar yükseliş yaşadı. Bu direncin kırılması durumunda ADA’nın 0,6 dolar seviyelerindeki ana direncine kadar yükselmesi mümkün görünüyor.

200 mumluk hareketli ortalamasının üzerinde bulunan ADA’nın, düşüş yaşaması durumunda 0,48 dolar seviyelerindeki hareketli ortalamasından (200MA) tepki alabileceği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koin Bülteni

ORIGINAL SOURCE

https://koinbulteni.com/cardanonun-gunlu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Koin Bülteni

See more
Cardano (ADA) Ağında Büyük Hareketlilik: Aktif Adres Sayısı Yüzde 90 Artış Yaşadı
Koin Bülteni
Cardano (ADA) Ağında Büyük Hareketlilik: Aktif Adres Sayısı Yüzde 90 Artış Yaşadı

11/25/2022

·

0 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X