Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/23/2023

·

140 views


Cardano Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar: ADA, SEC'nin Radarına mı Giriyor? › COINTURK

Özet Son dönemlerde meydana gelen birçok gelişme, kripto şirketleri ile SEC arasındaki gerilimin artmasına neden oldu. SEC'nin ADA da dahil olmak üzere birçok kripto para birimini menkul kıymet olarak...

Cardano Kurucusundan Dikkat Çeken Açıklamalar: ADA, SEC'nin Radarına mı Giriyor? › COINTURK

Özet

  • Son dönemlerde meydana gelen birçok gelişme, kripto şirketleri ile SEC arasındaki gerilimin artmasına neden oldu.

  • SEC'nin ADA da dahil olmak üzere birçok kripto para birimini menkul kıymet olarak sınıflandırmasının ardından kripto ekosisteminden pek çok isim SEC'ye yoğun tepkiler gösterdi.

  • Yakın tarihli bir röportajında konuya ilişkin bir açıklama daha yapan Cardano kurucusu Hoskinson, şu ana kadar regülatörler tarafından herhangi bir yaptırım ile karşı karşıya kalmadıklarını ve ilerleyen zaman dilimleri adına böyle bir beklentilerinin olmadığının altını çizdi.

  • Piyasa etkisi: Nötr

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir YouTube röportajında önemli açıklamalarda bulundu. Hoskinson, SEC’nin Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA’yı menkul kıymet olarak sınıflandırmasına karşın şu ana kadar regülatörler tarafından herhangi bir yaptırım ile karşı karşıya kalmadığının altını çizdi.

Kripto Şirketleri, SEC’nin Radarında

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) ardı ardına Binance ve Coinbase borsalarına açtığı davalar, kripto şirketleri ile mali düzenleyici kurumlar arasındaki gerilimin artmasına neden oldu. SEC’nin Cardano (ADA), Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Filecoin (FIL) dahil olmak üzere çok sayıda kripto para birimi menkul kıymet olarak sınıflandırması ile birlikte kripto ekosisteminden pek çok isimden SEC’ye yoğun tepki geldi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Coinbase CEO’su Brian Armstrong, SEC’nin geçmişte BTC dışındaki tüm kripto varlıkları menkul kıymet olarak nitelendirdikleri için platformlarından delist etmeleri gerektiğini ifade ettiklerini açıkladı.

Ayrıca XRP davasında meydana gelen son gelişmeler de kripto şirketleri ile SEC arasındaki gerilimin dozunu artırdı. Konuya ilişkin bir açıklama da Cardano kurucusu Charles Hoskinson’dan geldi.

Cardano Kurucusundan Açıklamalar

SEC’nin Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi olan ADA da dahil olmak üzere birçok altcoin’i menkul kıymet olarak nitelendirmesinin ardından konuya ilişkin pek çok açıklama yapan Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihli bir YouTube yayınında devam eden tartışmalara bir kez daha değindi. Hoskinson, kripto varlıklar üzerindeki baskının siyasi olduğunu ve menkul kıymetler yasaları ile hiçbir ilgisi olmadığını öne sürdü.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) Cardano blockchain’inin yerel kripto para birimi ADA’yı menkul kıymet olarak sınıflandırmasına karşın şu ana kadar regülatörler tarafından herhangi bir yaptırım ile karşı karşıya kalmadığının altını çizerek böyle bir beklentilerinin olmadığını da vurguladı.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-kurucusund...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

31 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)