Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

12/27/2022

·

155 views


Cardano kurucusu Hoskinson’dan 'şoke oldum' dediği NFT açıklaması

Cardano (ADA) blockchain kurucusu, non-fungible tokenler (NFT) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Bu alanın dev büyümesi karşısında şoke olduğunu söylüyor. Ayrıca kullanım alanları konusunda da önemli...

Cardano kurucusu Hoskinson’dan 'şoke oldum' dediği NFT açıklaması

becommer_koinmedya

Cardano (ADA) blockchain kurucusu, non-fungible tokenler (NFT) ile ilgili görüşlerini paylaştı. Bu alanın dev büyümesi karşısında şoke olduğunu söylüyor. Ayrıca  kullanım alanları konusunda da önemli tespitleri var. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Cardano kurucusu Hoskinson’dan önemli NFT açıklaması

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Twitter space üzerinden yeni bir yayın yaptı. Burada gelişen kripto para sektörünün içinde NFT’lerin kullanım alanları konusunda görüşlerini paylaştı. Şöyle diyor:

“NFT’ler koleksiyonlar konusunda çok kullanışlı bir araç. Bunun ötesinde de kullanılabilir. Mesela, örnek olarak bir arsa tapusu. Maden hakları. Su hakları. Herhangi bir mülkiyet hakkı kavramı da olabilir. GameFi (oyun ve merkezsiz finansın birleşimi) alanında, karakterinizin oyun boyunca ilerlemesine ilişkin herhangi bir fikir de NFT’ye dönüştürülebilir. Aynı şekilde söz konusu oyun içindeki aktiviteleriniz. Biriktirdiğiniz özel güçler, biriktirdiğiniz tüm ödüller.

NFT’ler aynı zamanda tecrübeleri de temsil edebilir. Diplomalar gibi başarıları da. Kimlik bilgileri. Mesela, tıp fakültesine gidip mezun olduysanız, bu size özeldir. Başka bir benzeri yoktur (yani ‘not fungible’). Bir format olarak NFT’ler bence bu alanların her birinde faydalıdır. Kullanılabilecek çok büyük bir alan var. Bunların hepsini menkul kıymete çevirerek bununla ilgili gelir sahaları oluşturabilirsiniz.”

İlgili – Cardano’da 2023 öncesi ultra boğa inovasyon duyurusu

Cardano

Hoskinson aynı zamanda kendisini bu alana olan ilgisini de anlatıyor. Aynı zamanda Cardano eko sisteminin nasıl bu alanda faaliyet göstereceğine de değiniyor.

“Benim burada yapmak istediğim şey, üst düzey şeyler. Mesela, metaverse, GameFi ve koleksiyonlarla ilgili bir şeye dahil olmak ve ardından bunların nasıl geliştiğini izlemek. Ve sonra yönetim, birlikte çalışabilirlik ve bu tür şeyler hakkında endişeleneceğim. İnsanların ticari olarak burada para kazanmanın farklı yollarını bulmasına izin vereceğim.”

İlgili – Shiba Inu (SHIB) için önemli bir gelişme çok yakın: Geliştirici açıkladı

Cardano kurucusu, büyük markaların NFT’ler üzerinden hedef kitlesi ile bağlantı kurabileceğini de belirtiyor. Son olarak şöyle diyor:

“Burada size karşı dürüst olacağım. NFT alanının büyümesi ve ne kadar büyüdüğü beni gerçekten şaşırttı. Çok kısa bir süre içinde sıfırdan çok önemli hale geldi.”

İlgili – Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardano-kurucusu-h...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Koinmedya

See more
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...
Koinmedya
Ünlü analistin 2023 altcoin tahmini: Cardano, XRP, Dogecoin...

01/05/2023

·

84 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X