Cardano Kurucusu Hoskinson IMF’yi Eleştirdi

4 days ago    102 views
Telegram LinkedIn
RavenDex, First Cross-Chain Swap DEX On The Cardano Ecosystem

Input Output Global’ın CEO’su ve Cardano Vakfı’nın kurucusu Charles Hoskinson IMF’yi eleştirdi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) son açıklaması, kripto topluluğunda tepki çekti. IMF yaptığı son açıklamada kripto varlıkların benimsenmesinin gelişmekte olan ülkelerin finansal istikrarını tehdit ettiğini söyledi. IMF’nin bu açıklaması, El Salvador ve Bitcoin’i benimseme yolunda adımlar atan diğer Latin Amerika ülkelerine yanıt niteliğinde oldu. Lider oracle Chainlink tarafından sağlanan verilere göre Hindistan, Pakistan ve Vietnam gibi ülkelerde kripto varlıkların benimsenmesi hızlanıyor.

IMF, kripto varlıkların üçüncü dünya ülkelerinde benimsenmesini ise, makroekonomik politikalar, verimsiz ödeme sistemleri, merkez bankalarına güvenin düşük olması, yüksek enflasyon ve yerel para birimlerindeki istikrarsızlık faktörleri ile açıklıyor.

Hoskinson IMF’yi Eleştirdi

Hoskinson dün akşam attığı tweet ile IMF’nin bu açıklamasını eleştirdi. Kripto varlıkların insanları, IMF ve yerel merkez bankalarının kontrol ettiği hiperenflasyondan ve oldukça merkezileşmiş yapılardan kurtaracağını söyledi.

Snowden Benzer Görüşlere Sahip

Daha önce aktardığımız üzere, ABD’li eski casus Edward Snowden da CBDC’leri eleştirmişti. Fed’in piyasaya sürmeyi düşündüğü dijital dolara odaklanan Snowden, CBDC’leri “kripto sapkınlığı” ve “kriptofaşist para birimi” olarak nitelendirdi. Çünkü olası bir FedCoin Amerikalıların tasarruflarını sıfıra indirecek ve onları CBDC’lerini hızlı bir şekilde harcamaya zorlayacak. Snowden ayrıca, Fed’in bu yolla insanların parası üzerinde tam bir kontrole sahip olacağını ve nasıl harcayabileceklerine karar verebileceklerini düşünüyor.


P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem.
P2P Finance is the first ecosystem that introduces an Affiliate / Referral program, with address milestones, to the DeFi industry. The P2P Token has 4 utilities, used to unlock the plethora passive earning opportunities within the platform. More Info - https://p2p.finance
Read the article in Coinkolik

P2P Finance - Maximize your passive income with Cardano's first DeFi ecosystem