Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

05/23/2024

·

73 views


Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Cesur İddia: "Bitcoin'in Hayatta Kalacağını Düşünmüyorum"

Güncelleme: 23.05.2024 - 23:48 Cardano CEO’su Charles Hoskinson kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in geleceğine ilişkin güçlü bir kuşku duyduğunu söyledi. Hoskinson, “Bitcoin’in hayatta kalmak...

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Cesur İddia: "Bitcoin'in Hayatta Kalacağını Düşünmüyorum"

Güncelleme: 23.05.2024 - 23:48

Cardano CEO’su Charles Hoskinson kısa süre önce yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in geleceğine ilişkin güçlü bir kuşku duyduğunu söyledi.

Hoskinson, “Bitcoin’in hayatta kalmak için sektöre ihtiyacı var ve kesinlikle borsalara ve diğer tüm altyapıya ihtiyacı var çünkü bu boyutta kendi kendine yeterli değil” dedi.

Bu durumu, gelişmek için artık Bitcoin’e ihtiyaç duymadığına inandığı genel kripto para ekosistemiyle karşılaştırdı. “Sektörün hayatta kalmak için artık Bitcoin’e ihtiyacı yok” dedi.

Hoskinson, Bitcoin’in “dijital altın” olarak ünlendiğini kabul etmekle birlikte, temelde deflasyonist bir para politikasına sahip bir token olmaya devam ettiğine dikkat çekti. Sağlam bilimsel temellere sahip yeni dijital varlıkların Bitcoin’in yerini alabileceğini ve eşit ya da daha fazla güvenlik sunabileceğini savundu. “Herhangi bir anda, başka bir dijital altın oluşabilir ve arkasında iyi bir bilimsel temel varsa, daha fazla olmasa da en az onun kadar güvenli olacaktır” dedi.

Cardano’nun gelişimine değinen Hoskinson, proof-of-stake protokolünü tasarlarken titiz bir bilimsel yaklaşım izlendiğini söyledi. Kurucuya göre Cardano’nun ekibi yedi yıl boyunca güvenli, enerji tasarruflu bir konsensüs protokolü oluşturmaya odaklandı.

Hoskinson, bu ilerlemelere rağmen Bitcoin topluluğunun bu çabaları reddettiğini belirtti. “Bitcoin ekosisteminin tepkisi, bunun bir aldatmaca olduğu, böyle bir teknolojinin var olamayacağı, sürekli hareket ve proof-of-stake’in yanlış olduğu yönündeydi.” dedi.

Hoskinson, Bitcoin’in mevcut konumunu Microsoft’un Windows ile tarihsel hakimiyetine benzetti ve Windows’un teknoloji paradigmaları değiştikçe kritik pazar konumunu kaybettiğini belirtti. Uyum sağlayamaması halinde Bitcoin’in de benzer bir kaderle karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

Hoskinson, sektör geliştikçe ve Bitcoin ağı dışındaki yeniliklere odaklandıkça Bitcoin’in önemini kaybedebileceğine dair endişelerini dile getirdi: “Uyandığınızda yaptığınız şeylerin %98’inin Bitcoin dışında olduğunu görüyorsunuz. Ve kendinize sormaya başlıyorsunuz, BTC’yi neden gerçekten önemsiyorum?”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-k...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"
Bitcoin Sistemi
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"

06/10/2024

·

33 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)