Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

06/10/2024

·

33 views


Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"

Güncelleme: 11.06.2024 - 00:15 Blockchain platformu Cardano (ADA) önemli bir dönüşümün eşiğinde. Kurucu Charles Hoskinson, platformun “tarihteki en önemli dönüm noktası” olan ve “Voltaire Çağı”nı başlatacak...

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'dan Açıklama: "ADA, Tarihinin En Büyük Değişimine Hazırlanıyor"

Güncelleme: 11.06.2024 - 00:15

Blockchain platformu Cardano (ADA) önemli bir dönüşümün eşiğinde. Kurucu Charles Hoskinson, platformun “tarihteki en önemli dönüm noktası” olan ve “Voltaire Çağı”nı başlatacak olan yaklaşan Chang fork’una hazır olduğunu duyurdu.

Hoskinson, 9 Haziran’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Görünüşe göre Haziran ayı Cardano Node’un 9.0’a ulaşacağı ay olacak. Bu da Cardano’nun Chang fork’una hazır olduğu ve SPO’ların yüzde 70’inin yeni node’u yüklemesini beklediği anlamına geliyor. Ardından, Cardano’yu Voltaire Çağına iten bir hard fork gerçekleşebilir.” dedi.

Chang yükseltmesi, “Voltaire Çağı”nı destekleyecek temel araçları ve altyapıyı sunduğu için Cardano için çok önemli bir gelişme olarak düşünülüyor. Hoskinson’a göre bu çağ, ağın kendi kendini sürdürebilir hale gelmesi için gereken son unsurları sağlamaya hazırlanıyor.

Voltaire dönemi, ağ katılımcılarına, mevcut stake ve delegasyon sürecinden yararlanan stake edenlerin oylamasına tabi olarak Cardano için iyileştirmeler önerme yetkisi veriyor. Ayrıca gelecekteki ağ gelişimini finanse etmek için bir hazine sistemi kuruyor. Tüm işlem ücretlerinin bir kısmı, oylama sürecinde kararlaştırılan geliştirme çabalarını finanse etmek için bir havuzda toplanacak.

Hoskinson’ın açıklamasına göre bu oylama ve hazine sistemleri faaliyete geçtiğinde, Cardano tamamen merkezsizleşecek ve artık IOHK’nın yönetimi altında olmayacak.

Güncellemeyi yorumlayan Hoskinson, “Bu, Cardano tarihindeki ve bir bütün olarak sektör için en önemli dönüm noktasıdır. Cardano, milyonlarca sakini ile tüm dünyayı kapsayan merkeziyetsiz bir uygarlık olacak. En gelişmiş blockchain yönetim sistemine, yıllık bütçelere, bir hazineye ve bize rehberlik edecek tüm topluluğumuzun bilgeliğine sahip olacağız.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-k...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Bitcoin Sistemi

See more
Sosyal Medya Üzerinde Hakkında En Çok Konuşulan Kripto Paralar Belli Oldu! Biri Bitcoin, Diğeri İse Oldukça Sürpriz
Bitcoin Sistemi
Sosyal Medya Üzerinde Hakkında En Çok Konuşulan Kripto Paralar Belli Oldu! Biri Bitcoin, Diğeri İse Oldukça Sürpriz

06/10/2024

·

45 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)