Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

11/04/2022

·

247 views


Cardano Kurucusu Bitcoin’in Krizlerin Ürünü Olduğunu Söyledi!

Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörü yaşanan sert düşüşlere rağmen gelişmeye ve daha çok yatırımcı tarafından benimsenmeye devam ediyor. Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen Web Summit 2022 konferansında konuşan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto para sektörünün ortaya çıkma zaman...

Cardano Kurucusu Bitcoin’in Krizlerin Ürünü Olduğunu Söyledi!

Bitcoin (BTC) ve kripto para sektörü yaşanan sert düşüşlere rağmen gelişmeye ve daha çok yatırımcı tarafından benimsenmeye devam ediyor.

Portekiz’in Lizbon kentinde düzenlenen Web Summit 2022 konferansında konuşan Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kripto para sektörünün ortaya çıkma zaman ve nedenleri hakkında değerlendirmede bulundu.

Kripto para sektörünün bir anda ortaya çıkmadığını belirten Cardano kurucusu, kripto para sektörünün 2008 mali krizine yol açan ana finansal sorunlara tepki olarak ortaya çıktığını düşünüyor.

2008 mali krizindeki finansal sorunların çok yönlü olduğunu belirten Hoskinson, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“2008 yılındaki mali kriz ortamına dönecek olursak milyarlarca insanın ekonomik kimliği yok, baktığınız her yerde eşitsizlik var, kredi almak zor ve Afrika’da mikro finans için %5 faiz oranı var.

Bunlar eski finans endüstrisinin bize verdiği sorunlardan sadece bazıları.

Bu sorunların ortasında kripto endüstrisi, geleneksel finansın yaşattığı durgunluk ve diğer sorunları ele alma ve düzgün çalışan bir sistem olarak ortaya çıktı.

Yani bir gün uyanıp ‘mükemmel bir sistemi değiştirelim’ demedik. Kripto 2008’deki mali krizde doğdu.”

Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında yer alan Cardano, son 24 saatte %6,43 oranında son bir haftada ise %6,66 oranında artış yaşadı. Yazım esnasında ADA, 0,41 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-k...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano TVL Değeri Tüm Zamanların Zirvesinde! ADA Analizi
Bitcoin Sistemi
Cardano TVL Değeri Tüm Zamanların Zirvesinde! ADA Analizi

03/08/2023

·

17 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics