Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/09/2022

·

288 views


Cardano Kurucusu Açıkladı: ETH Bu Tarihten Önce Mümkün Değil!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihte gerçekleşen röportajda​​​​, merakla beklenen Ethereum 2.0’ın lansman tarihiyle ilgili tahminlerini açıkladı. Cardano kurucusu, ETH 2.0 lansmanı hakkında tahminlerini açıklıyor Pek çok kişi, yükseltilmiş ETH blockchain’inin ne zaman yayınlanacağı konusunda farklı tarihler vermeye...

Cardano Kurucusu Açıkladı: ETH Bu Tarihten Önce Mümkün Değil!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, yakın tarihte gerçekleşen röportajda​​​​, merakla beklenen Ethereum 2.0’ın lansman tarihiyle ilgili tahminlerini açıkladı.

Cardano kurucusu, ETH 2.0 lansmanı hakkında tahminlerini açıklıyor

Pek çok kişi, yükseltilmiş ETH blockchain’inin ne zaman yayınlanacağı konusunda farklı tarihler vermeye devam ederken, Ethereum 2.0 projesinin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda çok fazla tartışma yaşandığı belirtiliyor. Projenin arkasındaki ekibinde içlerinde bulunduğu birçok kripto para birimi uzmanı, tüm kripto alanının ne zaman Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesini beklemesi gerektiğine dair tahminlerde bulunuyorlar. Ayrıca, Cardano ekosisteminin geliştirilmesi ve araştırmalarının ardında bulunan Input Output Global(IOG) şirketinin CEO’su da Charles Hoskinson’dur. Aynı zamanda Ethereum(ETH)’un kurucu ortağı olan Hoskinson, yakın tarihte gerçekleştirdiği Fireside röportajında ​​​​Ethereum’un yükseltilmiş versiyonunun tam anlamıyla 2023’ten önce piyasaya sürülmeyeceğini belirtiyor.

.@IOHK_Charles predicts Eth 2.0 will be launched no earlier than 2023, more likely 2024

He later said, Eth 1.5 is already out, it’s called @Polkadot #eth #matic #ada #pulsechain pic.twitter.com/PCtUoeH9fl

— Don Shahan (@RealDonShahan) June 8, 2022

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Birçok kişinin Ethereum 2.0 projesinin 2022 yılı Ağustos ayına kadar piyasalarda yerini alacağı tahmin ediliyor olsa da çevrimiçi olarak dolaşan raporların aksine sürecin bunu göstermediği bildiriliyor. Hoskinson’a göre, Ethereum 2.0 en iyi ihtimalle 2023 yılında piyasaya sürülecek ve geliştiricilerin kaydettiği ilerlemeye bağlı olarak tarihin 2024 yılına kadar ertelenebileceğini de sözlerine ekliyor. CEO, Ethereum ağı üzerinde bir Layer-2 ölçekleme çözümü olan Polkadot ekosisteminde Ethereum 1.5 ptojesnin şu anda yayınlandığını söylüyor.

Ethereum 2.0 yükseltmesi

Ethereum 2.0’ın, popüler blockchain ekosisteminin İş Kanıtı (PoW) algoritmasından, Hisse Kanıtı (PoS) konsensüsüne geçmesi beklenen devam eden bir yükseltme olduğunu belirtilmektedir. Bunu mümkün kılmak amacıyla, yaklaşmakta olan Ethereum 2.0, Beacon (işaret) zinciri, birleştirme ve ayrıca parça zincirleri olmak üzere üç öğeye bölünmüştür.

 ETH Bu Tarihten Önce Mümkün Değil!

Ağdaki tüm zincirler üzerinde paralel olarak çalışıldığı ve bunların tamamlanması sonucunda, Ethereum 2.0’ın resmi olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belirleneceği belirtiliyor. Ethereum 2.0’ın geliştirilmesi, mevcut PoW mekanizmasının yüksek enerji tüketimiyle ilgili yaygın şikayetleri sonrasında gelmiş olduğu bildiriliyor. Bu durumda doğrudan artan gas fee’lere sebebiyet verdi. Ethereum ekibine göre, ETH 2.0 piyasaya sürüldüğünde, ağ daha ölçeklenebilir, sürdürülebilir ve güvenli hale gelecek ve böylece projenin meraklılarını lansman için istekli olmaya teşvik edecek.

CEO Vasil Hard Fork’a odaklandıklarını belirtiyor

Beacon zinciri 2021 yılında piyasaya sunulmasının ardından, projenin meraklıları yükseltmenin ikinci aşaması olan birleşmenin ciddi bir şekilde hayata geçmesini bekledikleri belirtiliyor. Geliştirme ekibinin içinde bulunduğumuz süreçte, birleştirme aşamasının sorunsuz bir şekilde başlatılmasını sağlamak adına gece gündüz hedefe ulaşabilmek için çalıştıkları bildiriliyor. Birleştirme için gerçekleştirilecek ilk provanın, geçtiğimiz günlerde Ropsten test ağında tamamlandığı açıklandı. Test ağı, mevcut PoW zinciri ile Beacon PoS zincirleri arasındaki birleştirmeyi başarıyla gerçekleştirdiği bildirildi. Birleşmenin, ETH 2.0’ın önümüzdeki aylarda ana zincirde geçireceği sürece benzer dolduğu belirtiliyor.

The Ropsten network just merged!

One of the last testnets until we merge on the #Ethereum mainnet🐼https://t.co/3lvlUfcAT4 pic.twitter.com/knd1IBlD8A

— Bitfly (@etherchain_org) June 8, 2022

Hoskinson, projelerin herhangi biri hakkında yorum yapmasına rağmen, IOG CEO’su olarak kripto para projesi Cardano (ADA)’nun geliştirilmesine odaklanmış olduğunu belirtiyor. Cardano ekibi, Vasil Hard Fork’un bu ay içerisinde sorunsuz şekilde piyasaya sürülmesini sağlamak adına durmaksızın çalıştıklarını söylüyor. CEO’nun yaptığı açıklamaya göre, Vasil Hard Fork etkinliğinin son aşamalarına ulaştığı ve 29 Haziran tarihinde uygun bir zamanda uygulamanın gerçekleşeceği belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-kuru...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from KriptoArena

See more
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!
KriptoArena
Cardano Kurucusu: Musk Twitter’da Bu Altcoini Kullanabilir!

last Saturday at 9:02 PM

·

27 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X