Logo
Cardano Ecosystem

Coin Projesi

06/24/2022

·

243 views


Cardano Kurucusu ABD Kongresine Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Açıkladı!

Bu yazı ilk olarak Coin Projesi sayfasında yayınlanmıştır. Charles Hoskinson, Kongre’ye kripto para birimi için kurallar koyması gerektiğini ancak uygulamayı yazılım geliştiricilere bırakması... Daha fazla okumak için Cardano Kurucusu ABD Kongresine Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Açıkladı! ziyaret edebilirsiniz.

Cardano Kurucusu ABD Kongresine Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Açıkladı!
abd Cardano Kurucusu ABD Kongresine Kripto Para Birimi Düzenlemelerini Açıkladı! 2
  • Charles Hoskinson, Kongre’ye kripto para birimi için kurallar koyması gerektiğini ancak uygulamayı yazılım geliştiricilere bırakması gerektiğini söyledi.
  • Hoskinson, kripto endüstrisi için düzenlemelerin daha iyi tanımlanması gerektiğini düşünüyor.
  • Hoskinson, uyumun düzenleyici makamlardan değil, endüstrinin kendisinden gelmesi gerektiğini düşünüyor.

Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, ABD Kongresi önünde kripto para birimi düzenlemesi hakkında ifade verdi. Şeffaflığın sektörde neden önemli bir değer olduğunu düşündüğünü temsilcilere anlattı.

Hoskinson tarafından açıklandığı gibi fikir, kripto düzenlemesinin banka kendi kendini düzenleme modelini takip etmesi gerektiğidir. 23 Haziran’daki bir kongre oturumu sırasında, kripto düzenlemesi için ideal sistemi bankacılık öz-denetim sistemiyle karşılaştırdı ve milletvekillerine “Orada KYC/AML yapan SEC veya CFTC değil; bankalardır. Ön safta olanlar onlar.”

Hoskinson, aynı şekilde kripto para birimi için “KYC/AML yapan borsalar olacak” diyerek devam etti. Kendi kendini düzenlemenin, endüstrinin “en iyi uygulamaları takip etmesini” sağlamaya yardımcı olacağını ve alanı düzenlemeye çalışan “bir grup farklı kurumdan” daha etkili olacağını da sözlerine ekledi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), kripto para birimi alanında otorite konusunda çekişen finansal düzenleyicilerden ikisi.

Hoskinson’ın ifadesi, Kongre’nin kripto para birimi endüstrisinin düzenlenmesine nasıl yaklaşacağını düşünürken geldi. Duruşmalar, yasa koyucuların teknolojiyi ve bunun yatırımcılar, tüketiciler ve finansal sistem üzerindeki etkilerini anlama çabalarının bir parçası.

Hoskinson komisyona, kripto para birimlerinin verileri depolayıp iletebildiğinden, bu düzenleyici işlevin çoğunu otomatik olarak gerçekleştirebileceklerini söyledi. Ayrıca, kripto sektörünün, düzenlemelere uyum için bir model olarak hizmet eden özel bankacılık endüstrisi gibi kendi kendini düzenleyen kuruluşlar (SRO) oluşturmasına izin vermenin bir nedeni olarak gösterdi.

Hoskinson’ın IOHK web sitesinde yayınlanan 23 Haziran tarihli bir referansına göre, yeni düzenlemeler oluşturmak için federal düzenleyicilerle işbirliği yapmakla ilgilendi. “Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen düzenleme ve mevzuata uyum, blok zinciri endüstrisi için itici bir değer olmalıdır.

Hoskinson’ın kripto düzenleme ortamındaki daha net sınırlar için ricaları, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer endüstri figürleri tarafından yapılanları yansıtıyor. Geçen yıl Aralık ayında, SEC Komiseri Hester Peirce, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde piyasaya çıkmasını sürekli olarak reddetmesinden düzenleyici netlik eksikliğinin sorumlu olduğunu söyledi. Peirce, Bank of New York Mellon’un (BNY Mellon) kripto planlarının, ABD düzenleyicilerinin daha fazla netlik elde etmek için harekete geçmesini daha da zorlaştırdığını ifade etti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Post Views: 83

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Coin Projesi

ORIGINAL SOURCE

https://coinprojesi.com/cardano-kurucusu...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Coin Projesi

See more
Efsanevi Tüccar Peter Brandt’e Göre Cardano (ADA) Büyük Ayı Formasyonu Oluşturuyor!
Coin Projesi
Efsanevi Tüccar Peter Brandt’e Göre Cardano (ADA) Büyük Ayı Formasyonu Oluşturuyor!

10/11/2022

·

57 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more

Featured ISPOs

Genius X
GENSX ISPOACTIVE

250M $GENSX · Ends in 09/12/2022


Featured Projects

Ada Handle
Ada Handle

NFT

Featured

Featured Events

Cardano Summit 2022
Cardano Summit 2022

11/20/2022 - 11/22/2022 · Lausanne, Switzerland


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X