Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

03/31/2023

·

95 views


Cardano Kullanıcıları Ethereum dApp'lerine ADA Cüzdanlarından Erişebilecek › Bitcoinhaber.net

Cardano kullanıcıları yakında herhangi bir Cardano (ADA) cüzdanını kullanarak Ethereum Virtual Machine (EVM) sözleşmelerine erişebilecek ve ağın geliştiriciler ve kullanıcılar için faydasını...

Cardano Kullanıcıları Ethereum dApp'lerine ADA Cüzdanlarından Erişebilecek › Bitcoinhaber.net

Cardano kullanıcıları yakında herhangi bir Cardano (ADA) cüzdanını kullanarak Ethereum Virtual Machine (EVM) sözleşmelerine erişebilecek ve ağın geliştiriciler ve kullanıcılar için faydasını artıracak.

Cardano’dan Önemli Hamle

Bu, Cardano ve Algorand gibi blok zincirlerini EVM sözleşmelerine bağlayan bir ağ olan Milkomeda’da yakında çıkacak bir özellik sayesinde gerçekleşecek.

Milkomeda CEO’su Sebastien Guillemot Perşembe günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, “Milkomeda (Cardano’nun EVM katmanı) HER Cardano kullanıcısının EVM sözleşmelerini doğrudan HERHANGİ bir Cardano cüzdanından kullanmasına olanak tanıyan bir özellik başlatıyor” dedi.

Milkomeda yakında akıllı sözleşme geliştiricileri de dahil olmak üzere tüm EVM kullanıcıları için stake ödüllerini etkinleştiriyor” diyen Guillemot, Milkomeda üzerine inşa edilen Cardano ürünlerinden elde edilen stake ödüllerinin “her 5 günde bir otomatik olarak” ödeneceğini de sözlerine ekledi.

Bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM), tüm Ethereum hesaplarının ve akıllı sözleşmelerin yaşadığı ortamı ifade eder ve geliştiriciler tarafından merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılan sanal bir bilgisayar olarak hizmet eder.

EVM’ler diğer blok zincirlerinde kullanıldığında, geliştiricilerin Ethereum’dakine benzer şekilde dapp’ler ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları oluşturmalarına olanak tanıyabilir.

Bu özellik, Ethereum uygulama geliştiricilerinin yeni araç setleri yüklemeye ya da yeni bir dil öğrenmeye gerek kalmadan, Ethereum’u kodlamak için kullanılan bilgisayar dili olan Solidity’yi kullanarak Cardano‘nun ağı üzerinde uygulama geliştirmelerine olanak tanıyacaktır.

Bu tür uygulamalar daha sonra eter yerine yalnızca cardano tokenleri ile kullanılabilecek ve sahipler için faydayı artıracaktır.

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/cardano-kul...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BitcoinHaber

See more
Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Nereye Gidecek?  › Bitcoinhaber.net
BitcoinHaber
Cardano Yorumları: ADA Fiyatı Nereye Gidecek?  › Bitcoinhaber.net

05/09/2023

·

45 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics