Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

08/25/2022

·

255 views


Cardano jest bardziej efektywne niż Paypal, Netflix czy Youtube

Cardano zużywa mniej energii niż reszta Można by się spierać, że Cardano Daily w tweecie porównuje jabłka do pomarańczy. Jednak celem jest pokazanie, że Cardano zużywa mniej energii niż jedne z najpopularniejszych platform. Chociaż wydobycie Bitcoina nadal zajmuje wysokie...

Cardano jest bardziej efektywne niż Paypal, Netflix czy Youtube

Cardano Daily podzieliło się porównaniem, które ma pokazać, jak efektywnie sieć Cardano wykorzystuje energię.

Cardano zużywa mniej energii niż reszta

Można by się spierać, że Cardano Daily w tweecie porównuje jabłka do pomarańczy. Jednak celem jest pokazanie, że Cardano zużywa mniej energii niż jedne z najpopularniejszych platform. Chociaż wydobycie Bitcoina nadal zajmuje wysokie miejsce pod względem zużycia energii, Cardano radzi sobie pod tym względem znacznie lepiej.

W porównaniu uwzględniono również Ethereum, ale to jest aktualna wersja. Ethereum przejdzie na inną metodę konsensusu 15 września. Podobno zmniejszy ona zużycie energii o ponad 99%.

CARDANO ENERGY CONSUMPTION

The Merge event has fixed the date on or around Sep 15, considering ETH greener to the environment. However, before the date come, take a look at the energy consumption between @Cardano network and some real world activities.#cardano #sustainable pic.twitter.com/mDMKRTLlsv

— Cardano Daily (@cardano_daily) August 22, 2022

Mniej niż Netflix, YouTube i PayPal

Według wykresu, Cardano zużywa zaledwie 0,0027 TWh rocznie, co jest niezwykłym osiągnięciem w porównaniu z innymi.

Dla porównania, gigant płatności PayPal zużywa rocznie 0,26 TWh. W przypadku Netflixa jest to ok. 94 TWh. YouTube, z rocznym zużyciem 244 TWh, przekracza nie tylko ADA, ale także wydobycie BTC.

Korzystanie z tych usług płatniczych i strumieniowego przesyłania wideo wiąże się z dużym zużyciem energii każdego roku. Konto na Twitterze podaje jednak również, że gdyby Cardano przetwarzało podobną liczbę transakcji, zużycie energii nadal nie byłoby tak wysokie. Cokolwiek to znaczy.

Proof of Stake od Cardano

Cardano Daily skorzystało również z okazji, aby opowiedzieć się za mechanizmem konsensusu Proof of Stake, który zużywa mniej energii. Oczywiście wyciągają oni porównanie z Bitcoinem, który wykorzystuje Proof-of-Work.

Nie jest bynajmniej jasne, jakie źródła energii są zużywane. Załóżmy, że PayPal miałby korzystać z całkowicie zielonej energii (czego nie robią), a Cardano miałoby działać na energii z węgla. Wówczas porównanie jest już przekłamane.

Krytyka Bitcoina

Ze względu na wysokie liczby Bitcoina, sieć była wielokrotnie krytykowana, a nawet pojawiały się wezwania do zakazania wydobycia Bitcoina. Chiny wprowadziły taki zakaz w maju 2021 roku. Bitcoin zużywa rocznie 131 TWh, czyli więcej niż Holandia.

Cardano Daily mówi: “Wyraźnie POS jest bardziej zielony niż POW, więc być może nie mamy wiele do rozważenia na temat perspektywy kryptowalutowej między Cardano, Bitcoinem i Ethereum.”

Twitterowe konto wydaje się sugerować, że ludzie powinni wybrać Cardano nad Bitcoinem i Ethereum, wyłącznie na podstawie liczby.

Ethereum zużywa obecnie 73 TWh rocznie. Jednak Mainnet Ethereum połączy się z Beacon Chain, gdy nastąpi The Merge, przenosząc całą sieć na PoS.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-jest-b...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto Polska

See more
Cena Cardano (ADA) w kłopotach: Sygnały sprzedaży i niska aktywność sieciowa
BeInCrypto Polska
Cena Cardano (ADA) w kłopotach: Sygnały sprzedaży i niska aktywność sieciowa

last Thursday at 6:32 PM

·

14 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X