Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

02/18/2024

·

56 views


Cardano İçin Yükseliş Devam Edecek Mi? ADA İçin Hangi Seviyeler Belirleyici

Kripto para dünyasının sekizinci büyüğü olan Cardano fiyatında son günlerde artış devam ederken, piyasada küçük bir geri çekilme yaşandı. Ancak bu geri çekilme, yükseliş momentumunun sönmediğine dair ipuçları...

Cardano İçin Yükseliş Devam Edecek Mi? ADA İçin Hangi Seviyeler Belirleyici

Kripto para dünyasının sekizinci büyüğü olan Cardano fiyatında son günlerde artış devam ederken, piyasada küçük bir geri çekilme yaşandı. Ancak bu geri çekilme, yükseliş momentumunun sönmediğine dair ipuçları sunuyor. Peki, yatırımcılar bu noktada ne yapmalı? Kripto para birimi Cardano için hangi kritik seviyeleri takip etmeli?

ADA İçin Talep Baskısı Son Derece Yüksek

Günlük grafiklerde uzun kuyruklu bir mum, kripto para birimi ADA’nın fiyatının düşmesine karşın talep baskısının hala yüksek olduğunu işaret ediyor. Ancak, mevcut toparlanmanın 0,616 dolar ve 0,676 dolar direnç seviyelerinde önemli bir arz baskısıyla karşılaşabileceği unutulmamalı. Günlük işlem hacmi ise 395 milyon dolarla %35’lik bir düşüş yaşadığına işaret ediyor.

Kripto para piyasasındaki genel düşüşe rağmen, Cardano fiyatı Aralık sonundaki en yüksek seviyesinden geri çekildi. Ancak, teknik analizler, bu geri çekilmenin geçici olduğunu ve mevcut yükseliş trendinin devam edeceğini öne sürüyor. Özellikle, bayrak formasyonu gibi klasik bir devam formasyonunun oluştuğu görülüyor.

Cardano Ekosistemindeki Güç Fiyata Da Yansıyor

Bayrak formasyonu, geçmişte bir yükseliş trendi içinde genellikle fiyatın toparlanmasına olanak tanırken, 8 Şubat’ta yaşanan atılım, ADA fiyatında %11’lik bir artışa yol açtı. Bu artış, Cardano ekosistemindeki temel güç ve büyümeyi de yansıtıyor. Özellikle, MinswapDEX ve Indigo Protokolü gibi protokollerin önemli kilometre taşlarına ulaştığı gözlemleniyor.

Son 48 saat içinde yaşanan %5’lik düşüş, genel piyasa momentumundan kaynaklanıyor gibi görünse de, ADA fiyatında belirgin bir satış baskısı olmadığı anlaşılıyor. Bu düşüş, düşük hacimli bir geri çekilme olarak değerlendirilebilir ve bayrak formasyonunun dinamikleri göz önüne alındığında, kripto para birimi ADA’nın yakın vadede %15’lik bir yükselişle 0,676 dolar seviyesine ulaşabileceği ve ardından 0,95 dolar seviyesine kadar yükselebileceği tahmin ediliyor.

Yazıyı yazarken ADA 0,605 dolar seviyesine kadar gelmiş durumda. Analizde belirtilen 0,616 dolar seviyesini kırmak için kripto para birimi mücadele ediyor. Bu direncin aşılması ve sonrasında destek haline getirilmesi ADA’nin bir son sonraki ivmesini yaşayabilmesi için önemli. Kripto para birimi Cardano geliştirme aktivitesinde önde olan bir proje olarak boğa sezonunda güçlü artışlar yaşamaya aday bir altcoin.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-icin-yukse...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?
CoinTürk
Popüler Altcoinde Ters Rüzgar! Token’da Düşüş Sürecek Mi?

yesterday at 10:01 AM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)