Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/21/2024

·

56 views


Cardano İçin Yeni Rapor Geldi! ADA Fiyatı Artacak Mı?

Cardano için yayınlanan yeni raporda ağdaki gelişmelere yer verildi. Ağda 157 projenin lansmanına tanıklık edildi. İlerleyen günlerdeki güncellemelerle ilgili detaylar var. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano İçin Yeni Rapor Geldi! ADA Fiyatı Artacak Mı?

2024’ün başlangıcında, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA), bir dizi gelişme ve kayda değer güncellemelerle merkez sahneye çıkıyor. Cardano kurucusu Input Output Global’in (IOG) son haftalık raporu, platformun büyüyen ekosistemine ilişkin bilgiler sunarak çok sayıda proje ve gelişmeyi gözler önüne seriyor.

Cardano Ağında Projelerin ve Yerel token’ların Çoğalması

Cardano ağı 157 projenin lansmanına tanıklık etti ve şu anda 1.319 proje geliştirilme aşamasında. Yerel token’lar 93.021 token politikasında toplam 9,45 milyona yükseldi. Özellikle, Plutus v1 senaryoları 6.332’ye ulaşırken, Plutus v2 senaryoları şu anda 17.531’de duruyor. Cardano ağı kümülatif olarak toplam 83,4 milyon işlem gerçekleştirerek güçlü faaliyetini ve katılımını vurguladı.

2024’ün gelişi Cardano ekosisteminde bir dizi sürüm ve güncellemeyi de beraberinde getirdi. Marlowe ekibi, Marlowe 0.3.0’ın geliştirilmesinde önemli kilometre taşlarını işaret eden sürümünü duyurdu.

Yılın ilk Hydra sürümü olan 0.15.0, platformun ölçeklenebilirliğini ve performansını artırarak başarıyla dağıtıldı. Ayrıca Cardano, Ouroboros ağındaki küçük bir sorunu ele alan node v.8.7.3’ü tanıttı. Lace cüzdanı da 1.8 sürümüne yükseltilerek platformun sürekli iyileştirme konusundaki kararlılığı vurgulandı.

Ledger Özelliklerindeki Gelişmeler ve Mithril Ekibinin Başarıları

IOG, yeni defter olaylarının tanıtılması, URL uzunluk sınırının genişletilmesi, mutabakat sorguları ve JSON örnekleri de dahil olmak üzere defter ekibinin kayda değer katkılarını bildirdi. Mithril ekibi, Explorer’daki istemci uygulamasını tamamlayarak tarayıcıdan doğrudan sertifika doğrulamasına olanak tanıyan kilometre taşlarına ulaştı.

Ayrıca, Conway dönemini desteklemek için devnet’i yükselttiler ve Cardano zincirinde uçtan uca test sırasında Mithril dönemi işaret okuyucusunu etkinleştirdiler.

Project Catalyst İlerleme ve Kuantum Teknolojisi Çalıştayı

Cardano ekosisteminde çok önemli bir girişim olan Project Catalyst, topluluk incelemesi moderasyon döneminin sonuna doğru ilerliyor. Yaklaşık 250 aktif 2. seviye moderatörün katılımıyla 70.000’den fazla moderasyon yapıldı ve bu da güçlü bir topluluk katılımını yansıtıyor.

İleriye dönük bir hamle olarak IOG, Edinburgh Bilişim Okulu ile yaklaşan bir ortak çalıştayı desteklemeyi planlıyor. Bu çalıştayda IOG’dan Aggelos Kiayias ve Ethereum araştırmacısı Justin Drake gibi önde gelen isimlerin yanı sıra diğer endüstriyel ve akademik uzmanlar da yer alacak. Odak noktası, kuantum teknolojisinin finansal sistemlerin geliştirilmesindeki potansiyel uygulamalarını keşfetmek olacak.

Piyasa Anlık Görüntüsü: ADA’nın Pozitif Momentumu

Bu raporun hazırlandığı sırada Cardano’nun ADA coin’i pozitif bir ivme göstererek son 24 saatte %3,62’lik bir artış kaydetti ve 0,5115 dolardan işlem gördü. Bu yukarı yönlü hareket, piyasanın Cardano’nun devam eden gelişmelerine ve kripto para biriminin daha geniş yörüngesine duyduğu güvenin altını çiziyor.

Cardano ekosistemini geliştirmeye ve genişletmeye devam ederken, bu gelişmeler 2024’e umut verici bir başlangıç anlamına geliyor ve platformu sürekli gelişen kripto para birimi ortamında önemli bir oyuncu olarak konumlandırıyor. Yatırımcılar ve meraklılar, Cardano‘nun büyüme hikayesine katkıda bulunan bu gelişmeleri dikkatle izliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-icin-yeni-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Yatırımcısı Bekliyor! ADA Bu Seviyeyi Aşabilecek Mi?
CoinTürk
Cardano Yatırımcısı Bekliyor! ADA Bu Seviyeyi Aşabilecek Mi?

last Friday at 12:25 PM

·

9 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)