Logo
Cardano Ecosystem

Koinmedya

09/05/2022

·

171 views


Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano’nun arkasındaki ana şirket olan Input Output (IOHK), ADA için […] KoinMedya 'daki yazının devamı için Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano için kritik gün kesinleşti: İşte, merakla beklenen tarih

Cardano’nun arkasındaki ana şirket olan Input Output (IOHK), ADA için önemli bir günün artık kesinleştiğini açıkladı. Öyle görünüyor ki tüm topluluk söz konusu tarih için ortak bir görüşle hazır olduğunu belirtiyor.


Cardano’nun (ADA) ana şirketi Input Output (IOHK), stake havuzu operatörleri (SPO) ve Dapp topluluğundan iyi haberler aldığını duyurdu. Buna göre bahsedilen topluluk grupları Vasil güncellemesine geçmek için 22 Eylül’de hazır olacaklarını bildiriyor. Vasil, Cardano topluluğu tarafından uzun süredir beklenen önemli bir olay.

Input Output (@InputOutputHK), Twitter üzerinden şöyle açıklıyor:

“Vasil güncellemesi: Tarih kesinleşti

Tüm çekirdek bileşenlerin uzatılmış testlerinin tamamlanmasından sonra topluluk da hazır olduğunu belirtiyor. Bugün Vasil güncellemesinin Cardano mainnet ağda 22 Eylül’de yapılacağını doğrulayabiliriz.”

VASIL UPGRADE: DATE CONFIRMED 💪
Following the successful completion & extensive testing of all core components, plus confirmed community readiness, we along with @cardanostiftung can today announce 22nd September for the #Vasil upgrade on the #Cardano mainnet. 🧵$ADA
1/9

— Input Output (@InputOutputHK) September 2, 2022

IOHK’ya göre, Vasil güncellemesi bu blockchain ağda yapılacak en önemli gelişmelerden biri. Çünkü daha yüksek ağ kapasitesi ve daha düşük işlem maliyetleri getirecek. Şirket bu güncellemenin aynı zamanda “geliştiricilerin daha güçlü ve verimli blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmasını sağlamak için Plutus’a da geliştirmeler getirdiğini” belirtiyor.

İlgili – Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Input Output, stake havuzu operatörlerinden (SPO’lar) ve Dapp topluluklarından 22 Eylül’e kadar Vasil güncellemesine hazır olacaklarına dair güvence aldığını da açıklıyor.

Açıklamada aynı zamanda önde gelen kripto para borsalarının artık güncelleme sürecine başladıkları da bildiriliyor. Mesela, Binance artık Cardano düğümlerini güncellemeye başladı.

Şirket, “kullanıcıları için herhangi bir kesinti veya blok üretiminde bir kesinti olmaksızın sorunsuz bir teknik geçiş öngördüğünü de” belirtti.

Vasil güncellemesi konusunda yaşanan aksaklıklar ve ertelemeler topluluğun tepkisini çekmişti. Bazılarına göre Vasil testnette büyük sorunlar çıkmıştı. Ancak şimdi bu güncelleme için hazır oldukları açıklaması geliyor.

Bu gelişmenin fiyata da olumsuz etki yapması beklenebilir. ADA fiyatı şu an 0.45 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0.51 oranında yükseldi.

İlgili – Cardano nedir, ADA coin nereden ve nasıl alınır?

Kaynak

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Koinmedya

ORIGINAL SOURCE

https://koinmedya.com/cardano-icin-kriti...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Koinmedya

See more
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin
Koinmedya
İşte 28 Kasım haftası izlenmesi gereken 3 altcoin

11/28/2022

·

124 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X