Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/13/2024

·

71 views


Cardano İçin Kritik Gelişmeler Yaklaştı! Yeni Bir Ralli İşareti Mi?

Cardano için 2023 yılının işlem bazında artışla sonuçlandığı belirtiliyor. İşlem hacmindeki artış Cardano’nun popülaritesine işaret. 2024 yılı yeni güncellemelerle kriitk gelişmelere gebe. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano İçin Kritik Gelişmeler Yaklaştı! Yeni Bir Ralli İşareti Mi?

Cardano tutkunu Chris O’nun yakın zamanda yayınladığı bir yazıda, piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi olan Cardano‘nun kayda değer büyümesinin altı çiziliyor. Karşılaştırma 13 Ocak 2023’ten 12 Ocak 2024’e kadar uzanıyor ve Cardano ağının çeşitli yönlerindeki önemli adımları ortaya koyuyor.

Cardano’nun İşlem Artışı: Kullanıcı Etkileşimi Yükseliyor

Cardano ağı 82,8 milyon işlem gerçekleştirerek bir önceki yıl gerçekleşen 58,7 milyon işleme kıyasla 24,1 milyonluk önemli bir artış kaydetti.

İşlem hacmindeki bu artış, Cardano’nun çeşitli amaçlar için tercih edilen bir Blockchain olarak artan popülaritesini göstererek, güçlü kullanıcı katılımı ve benimsenmesini ifade ediyor.

Plutus V2 Güncellemesi: İşlevselliğin Geliştirilmesi

Eylül 2022 Vasil güncellemesinin Cardano’nun büyümesi üzerindeki etkisi dikkate değerdi. Bu güncelleme, Cardano’nun akıllı sözleşme komut dosyası dili Plutus V2’nin geliştirilmiş bir sürümünü tanıttı. Zincir üzerindeki (Plutus) komut dosyalarının işlenmesindeki iyileştirmeler yalnızca kullanıcı maliyetlerini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda komut dosyası verimini de artırarak platformun genel işlevselliğine katkıda bulunuyor.

Vasil güncellemesi ayrıca yıl içinde 44 ek projenin başlatılmasını sağlayarak toplam proje sayısını 156’ya çıkardı. Ayrıca, yerel token’lar da önemli bir büyüme kaydederek 1,9 milyonluk bir artışla toplam 9,4 milyona ulaştı.

2024 için Beklentiler: Büyümenin Devam Etmesi Bekleniyor

Cardano, kayda değer bir büyümenin yaşandığı bir yılı yansıtırken, 2024 için görünüm umut verici görünüyor. Blockchain platformu, merakla beklenen Chang hard fork’u da dahil olmak üzere daha fazla güncelleme ve gelişmiş işlevsellik sunmaya hazırlanıyor. Yaklaşan bu hard fork, Cardano yönetişim modeli için önyükleme dönemini başlatarak daha fazla ilerlemenin önünü açacak.

Voltaire önyükleme aşamasında geçici bir yönetmeliğin yayınlanmasıyla 2024’ün başlarında Cardano‘nun yönetişiminde önemli anlar bekleniyor. Bu gelişmeler, yılın ilerleyen dönemlerinde yapılacak bir yönetmelik kongresine zemin hazırlayacak.

2024’ün başında, ouroboros-network’teki küçük bir hatayı ele alan node v.8.7.3 de dahil olmak üzere önemli sürümler yayınlandı. Ek olarak, Lace sürüm 1.8, signData yöntemiyle ilgili sorunları çözdü, bir grafikte stake pool ödülleri performansı sağladı ve diğer çok adresli cüzdanlarla senkronizasyonu mümkün kıldı.

Önümüzdeki Yolu Çizmek: Başarının Devamı

Cardano’nun kripto alanındaki yolculuğu, inovasyon ve büyümeye olan bağlılığını örneklemekte. Platformun stratejik güncellemeleri ve artan proje lansmanları, dinamik kripto para birimi ortamındaki esnekliğinin ve alaka düzeyinin altını çiziyor.

Cardano 2024’e doğru ilerlerken topluluk, Blockchain alanında lider bir oyuncu olarak konumunu pekiştirecek daha fazla gelişmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-icin-kriti...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?
CoinTürk
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?

last Thursday at 4:16 PM

·

8 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)