Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/17/2024

·

83 views


Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

Bitcoin ve kriptolarda son günler açıkçası yatırımcılar açısından son derece can sıkıcı geçiyor. Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesine doğru geri çekilmesi ile birlikte altcoin’ler de bu düşüşten önemli ölçüde...

Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

Bitcoin ve kriptolarda son günler açıkçası yatırımcılar açısından son derece can sıkıcı geçiyor. Bitcoin’in 60.000 dolar seviyesine doğru geri çekilmesi ile birlikte altcoin’ler de bu düşüşten önemli ölçüde darbe aldı. Durum böyle olunca da ister istemez akıllara düşüşlerin devam edip etmeyeceği sorusu geliyor. Bu soruların sorulduğu kriptolardan biri de Cardano (ADA).

Cardano’da (ADA) Belirsizlik Hakim

Cardano’nun son durumu oldukça belirsiz. ADA’nın değeri %22 düşerken, yatırımcılar endişe içinde. Kripto para piyasasında dalgalanmalar arttıkça, özellikle Cardano (ADA) dikkat çekiyor. Alınan verilere göre, ADA’nın günlük ve haftalık düşüşleri sırasıyla %1,8 ve %21,9 olarak kaydedildi. ADA şu anda 0,45 dolardan işlem görüyor.

Fiyatların dalgalanması ve yatırımcıların endişesi artarken, analistler ADA’nın istikrarını ya da daha fazla belirsizlik işaretini değerlendiriyorlar. Trend Rider gibi saygın analistler, Cardano’nun fiyatının kritik bir seviyeye geldiğini ve önemli bir destek bölgesinin yakınında tehlikeli bir şekilde seyrettiğini belirtiyorlar.

Analistlere göre, ADA’nın bu destek seviyesini kırması halinde fiyatın 0,25 dolara kadar gerileyebileceği uyarısında bulunuyorlar. Ancak, bu seviyenin tutulması durumunda, Cardano’nun yukarı yönlü bir ralliye işaret edebileceğini düşünüyorlar. Hatta 1 dolara doğru potansiyel bir artış olabileceğini öne sürüyorlar.

ADA’nın Kaderi Bitcoin Fiyatına Bağlı

Bu belirsizlik ortamında, Cardano’nun kaderi Bitcoin‘in hareketleriyle karmaşık bir şekilde bağlantılı görünüyor. Bitcoin’in fiyatı yükselirse, altcoin’ler arasında keskin hareketlere yani fiyat artışlarına ve hızlı toparlanmalara neden olabilir. Tam tersi durumda, Bitcoin’in düşmesi, kripto para dünyasında ilk on içerisinde yer alan Cardano dahil olmak üzere genel kripto piyasası için uzun bir düşüş eğilimi anlamına gelebilir.

Trend Rider, yatırımcılara sakin olmalarını ve stratejilerine sadık kalmalarını tavsiye ediyor. Ayrıca, altcoin Cardano‘nun geçmiş performansına dayanarak, bu zor zamanları aşabilecek bir dirence sahip olduğunu belirtiyor. Örneğin 2021 yılında Cardano 3 dolara ulaşmadan önce 0,1 dolar seviyelerine kadar geri çekilmişti. Bu tarihsel karşılaştırmalar, yatırımcılara uzun vadeli bakış açısını korumaları ve sabırlı olmaları gerektiğini hatırlatıyor.

Kripto para birimi ADA‘nın 0,45 dolara kadar gerilemesi kripto para dünyasının son dönemdeki durumunu yansıtıyor. ADA toparlanmayı gerçekleştirirse önümüzde %50’lik bir artış potansiyeli olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-icin-karan...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?
CoinTürk
Bu Altcoin Beklenen Hareketi Göstermedi! Cardano’da Boğa Döngüsü Ne Zaman?

last Thursday at 10:30 PM

·

13 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)