Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

04/22/2024

·

126 views


Cardano İçin 0,6 Dolar Vakti Geldi Mi? ADA Yatırımcıları İçin Önemli Bilgiler

Cardano (ADA) sahipleri ADA’nın haftaya bir yükselişle başlamasından dolayı bir umut ışığı yaşadılar. Özellikle son haftalarda ADA’nın önemli düşüşler yaşaması göz önüne alındığında, olumlu fiyat hareketi hoş...

Cardano İçin 0,6 Dolar Vakti Geldi Mi? ADA Yatırımcıları İçin Önemli Bilgiler

Cardano (ADA) sahipleri ADA’nın haftaya bir yükselişle başlamasından dolayı bir umut ışığı yaşadılar. Özellikle son haftalarda ADA’nın önemli düşüşler yaşaması göz önüne alındığında, olumlu fiyat hareketi hoş bir değişiklik olarak değerlendirildi. Ancak, hacim grafiği incelendiğinde farklı bir hikaye ortaya çıktı ve son trendin sürdürülebilirliği konusunda şüpheler doğdu.

Cardano Haftayı Yükselişle Kapattı

Cardano’nun haftayı yükselişle kapattığı gözlendi. Günlük zaman diliminde yapılan analizler, geçtiğimiz haftanın güçlü bir şekilde sona erdiğini ortaya koydu. ADA, 20 Nisan’da yaklaşık %8,3’lük bir artış yaşadı ve günü 0,5 dolar civarında kapattı.

Bu artış, 18 Nisan’da başlayan art arda yükseliş trendinin kayda değer bir sonunu işaret etti ve önceki hafta gözlemlenen önemli düşüşlere bir mola sağladı. Şu anda, ADA %1,5’in üzerinde hafif bir artışla 0,51 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Ancak, art arda gelen yükseliş trendlerine rağmen, ADA ayı trendinde yerleşik kalmaya devam ediyor gibi görünüyor.

Göreceli Güç Endeksi’nin incelenmesi, nötr çizginin altında kaldığını ve şu anda fiyat eğiliminde pozitif bir ivme eksikliği olduğunu gösteriyor.

Cardano Hacminde Artış Görülmüyor

Son günlerde Cardano’nun piyasa hacmi üzerine yapılan analizler, yatırımcıların faaliyetleri ile fiyat hareketi arasında dikkate değer bir eşitsizlik olduğunu ortaya koyuyor. Pozitif bir fiyat trendine rağmen, hacimde aynı ölçüde bir artış görülmüyor ve 500 milyon dolarlık eşiğin üzerine çıkılamıyor.

Haftanın başında hacim, 1,3 milyar doların üzerine çıkmış olsa da, o zamandan beri neredeyse yarı yarıya azaldı. Şu an itibarıyla, hacim yaklaşık olarak 402 milyon dolar civarında seyrediyor. Bu tutarsızlık, fiyat artışı ile hacim arasında bir yakınsama olmadığını ve fiyat artış trendinde potansiyel bir sürdürülebilirlik eksikliğine işaret ediyor.

Durgun hacim, fiyat artışlarını sürdürmek için kritik öneme sahip olan yatırımcıların katılımının azlığına işaret ediyor. Artan bir hacimle birlikte, mevcut fiyat trendi ivmesini koruyabilecek ve güçlendirebilecek potansiyel taşıyor.

ADA’nın Nakit Akışı

Son günlerde Cardano’nun açık faizi üzerinde kayda değer bir düşüş yaşandı. Coinglass tarafından yapılan incelemeler, bu düşüşün etkilerini gözler önüne seriyor. Şu anki durumda, açık faiz 216,6 milyon dolar civarında seyrediyor ve 10 Nisan’da kaydedilen 400 milyon doların üzerindeki seviyeden önemli bir düşüş yaşandı. Bu düşüş, ADA‘nın nakit akışında bir azalma olabileceğine işaret ediyor.

Gelgelelim, son zamanlarda ADA’ya olan ilgi hafif bir artış gösterdi. Ancak, henüz önceki seviyelere geri dönme konusunda başarılı olamadı. Şu anki durumda, piyasanın dikkati üzerinde hafif bir artış var gibi görünse de, Cardano‘nun açık faizi, yakın zamanda yaşanan düşüşü telafi etmekte zorlanıyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-icin-06-do...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar
CoinTürk
Balinalar ADA Satmaya Devam Ediyor: İşte Cardano Cephesinde Yaşananlar

last Thursday at 9:11 PM

·

52 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)