Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/25/2024

·

65 views


Cardano Geliştiricileri Blockchain Alanına Damga Vuruyor: İşte Dikkat Çeken Veriler

GitHub verilerine göre son zamanlarda Cardano geliştiricileri dikkat çekiyor. Buna göre Cardano sözleşmeleri Ethereum'u bile geride bırakmayı başardı. Bu durum henüz ADA fiyatına yansımadı. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano Geliştiricileri Blockchain Alanına Damga Vuruyor: İşte Dikkat Çeken Veriler

Blockchain alanı kripto piyasasında yaşanan yükseliş ile önemli gelişmelere şahit olmaya devam ediyor. Buna göre ADA düşüş baskısı altında sarsılıyor olabilir ancak geliştiriciler Cardano ekosisteminden vazgeçmiş değil. Söz konusu olan terk edilme iddialarına yönelik eleştirilere rağmen Cardano, GitHub etkinliğine yönelik verilere göre en iyi blockchain protokollerinden biri olmaya devam ediyor.

Cardano Blockchain Ekosistemine Damga Vuruyor

Blockchain veri analiz platformu IntoTheBlock tarafından derlenen verilere göre Cardano, GitHub sözleşmelerinde Ethereum’u ve Avalanche, Litecoin ve Tron gibi diğer büyük Layer-1 blockchain ağlarını bir kez daha geride bırakarak geliştirici katılımındaki lider konumunu yansıttı.

Cardano, 11-17 Mart tarihleri arasında GitHub’da 978.780 sözleşme kaydederek aynı dönemde 407.170 sözleşme kaydeden en yakın rakibi Ethereum’u geride bıraktı. Blockchain veri analiz platformunun verileri ayrıca Avalanche’ın 315.770 sözleşme sayısına sahip olduğunu, Litecoin ve Tron’un ise sırasıyla 84.110 ve 79.380 sözleşme kaydettiğini ortaya koydu.

Bu faaliyet genel esnekliği ve işlevselliği artıran merkezi olmayan uygulama (dApp) lansmanları ve protokol iyileştirmeleri için potansiyele işaret ediyor ve ilerleyen süreçte kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Son zamanlara damga vuran airdrop etkinlikleri ve memecoin hype’ını Cardano ağında görmek mümkün.

Ünlü İsimden İddialara Yanıt Gecikmedi

Cardano ekosisteminin güçlü geliştirici bağlılığına rağmen fiyatı Nisan 2022’den bu yana 1 doların altında kaldı ve şu anda haftalık yaklaşık %18 kayıpla 0,59 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geliştirici bağlılığının her zaman fiyatı doğrudan etkilemediğini anlamak önemlidir. Ancak bu veri, geliştiricilerin ekosistemi inşa etme, sürdürme ve güvence altına alma konusundaki kararlılıklarını ölçmeye yardımcı olmakta.

Cardano FUD’lara yabancı değil. Aslında son istatistikler, Layer-2 projesi Hydra’nın ekip tarafından terk edildiği iddialarının hemen ardından geldi. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson söylentileri yalanladı ve devam eden geliştirmeleri doğrulayarak bunları FUD olarak nitelendirdi.

Blockchain veri analiz firması DefiLlama verilerine göre Cardano, bu yıl merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında kilitlenen toplam değerde (TVL) bir artış yaşadı ve 14 Mart’ta 520 milyon dolara yükseldi. Bu rakam 20 Mart itibariyle 385 milyon dolara geriledi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-gelistiric...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!
CoinTürk
Gözünüz Bu Altcoin’de Olsun! 2 Uzman 8x-14x Yükselmesini Bekliyor!

yesterday at 1:30 PM

·

12 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)