Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

08/02/2023

·

60 views


Cardano Fiyatı Gerilerken Balinaların ADA Alımları 45 Milyon Dolara Ulaştı › COINTURK

ÖzetTemmuz ayının ilk yarısında Cardano önemli fiyat ve ağ aktivitesi artışları yaşadı ancak daha sonra fiyat 0,30 cent seviyelerine geriledi.Ağ aktivitesinde yaşanan düşüş, günlük aktif adreslerin %52...

Cardano Fiyatı Gerilerken Balinaların ADA Alımları 45 Milyon Dolara Ulaştı › COINTURK

Özet

  • Temmuz ayının ilk yarısında Cardano önemli fiyat ve ağ aktivitesi artışları yaşadı ancak daha sonra fiyat 0,30 cent seviyelerine geriledi.

  • Ağ aktivitesinde yaşanan düşüş, günlük aktif adreslerin %52 azalmasıyla görüldü ve yatırımcı ilgisinde düşüşe işaret etti.

  • Cardano balinaları, fiyat düşüşünü önlemek için alım satım faaliyetlerini artırdı ve temmuz ortasından bu yana 150 milyon ADA token satın aldılar.

  • Piyasaya Etkisi: Nötr

Cardano, Temmuz ayının ilk yarısında önemli fiyat ve ağ aktivitesi artışlarına tanık oldu. Bu durum, XRP‘nin SEC’e karşı kazandığı zaferin ardından borsada yeniden listelenmesine ve yatırımcı güveninin artmasına bağlanabilir. Ancak altcoin piyasasındaki dalgalı dalgalanmaların ardından bugün ADA fiyatı 0,30 cent seviyelerine doğru geri çekildi. Cardano balinaları, yavaşlayan ağ işlemlerinin ortasında 0,30 cent destek seviyesinin altına düşmeyi önleyebilir mi?

Ağ Kullanımı Şu Sıralar Azalıyor

Geçtiğimiz hafta ADA fiyatında yaşanan yoğun dalgalanma, ağ aktivitesindeki düşüşe bağlanabilir. Öyle ki Cardano 10 Temmuz’da 77.291 aktif kullanıcıya sahipti ancak o zamandan beri, Günlük Aktif Adresler (DAA) giderek azaldı ve 1 Ağustos kapanışında aktif kullanıcı sayısı 36.920 seviyesine kadar düştü. Bu durum yatırımcılar için oldukça endişe verici bir durum zira ağ kullanımında neredeyse %52’lik bir düşüş söz konusu oldu.

Günlük Aktif Adresler verisi, ağ içerisinde işlem gerçekleştiren cüzdan adreslerinin günlük sayısı toplanarak blockchain ağının kullanıcı etkinliğini ortaya koyuyor. Stratejik yatırımcılar DAA’daki düşüşü Cardano ekosistemine olan ilginin azalmasına bağlıyor. Azalan kullanıcı sayısı ile birlikte ADA fiyatının da temmuz ortasından bu yana düşüş eğilimde olması yatırımcılar için şaşırtıcı değil.

Balinalar Alım Yapmaya Devam Ediyor

Küçük yatırımcı ve ağ kullanıcılarının bugünlerde arka planda kalmasıyla Cardano balinaları keskin bir fiyat düşüşünü önlemek için alım satım faaliyetlerini yoğunlaştırıyor. Aşağıdaki grafik 1 milyon ile 10 milyon ADA token’a sahip balinaların temmuz ortasından bu yana bakiyelerini arttırmaya devam ettiğini gösteriyor.

Devam eden fiyat düşüşüne rağmen balinalar 14 Temmuz ile 2 Ağustos arasında kümülatif olarak cüzdan bakiyelerine 150 milyon ADA ekledi.

ADA fiyatı şu anda 0.30 cent seviyesindeyken yeni alınan 150 milyon ADA token’ın değeri yaklaşık 45 milyon dolar. İki hafta içindesinde gerçekleşen bu büyük miktardaki artış Cardano balinalarının olumlu bir görünüm sürdüğünü ortaya koyuyor.

AD

Cardano Catalyst Project - Discover and Vote for our proposals in Fund 10 by Sep 14th, 2023 11:00 UTC

If you are you using your ADA to vote in Cardano’s Project Catalyst don’t forget to voice your vote. We would be excited if you can see, comment, share and vote for us. Our Proposals.VOTE FOR US!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-fiyati-ger...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from CoinTürk

See more
Fiyat Kırılması Yaklaşıyor, ADA Coin Almayı Düşünenlere Uyarı! › COINTURK
CoinTürk
Fiyat Kırılması Yaklaşıyor, ADA Coin Almayı Düşünenlere Uyarı! › COINTURK

last Tuesday at 9:30 PM

·

5 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)