Cardano, eToro’nun ADA’yı Delist Edeceğinin Duyurulması İle Beraber Değer Kayıpları Kaydetmeye Başladı!

1 week ago    80 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Kripto para alım-satım platformu eToro'nun ADA'yı delist edeceğinin duyurulması ile beraber Cardano, aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başladı.

Kripto para alım-satım platformu eToro’nun, ABD’li kullanıcılar için Cardano (ADA) ve Tron’u (TRX) delist edeceği ancak kullanıcıların mevcut pozisyonlarını koruyabileceği, yalnızca yeni işlem açamayacağı duyuruldu.

eToro, ADA ve TRX’in Delist Edileceğini Duyurdu

Kripto para birimi alım-satım platformu eToro’nun, düzenleyici endişeler nedeniyle ABD’li kullanıcılar için Cardano’nun ve Tron’un delist edeceği bildirildi. eToro tarafından yapılan açıklamada, ABD’li kullanıcıların 26 Aralık’tan itibaren ADA ve TRX pozisyonları açamayacakları ve buna ek olarak 15 Ocak 2022 itibari ile de stake ödülleri alamayacakları belirtildi.

Yapılan açıklamada, ABD’li kullanıcıların eToro’daki mevcut pozisyonların koruyabileceği, kullanıcıların ADA ve TRX varlıklarını istedikleri zaman satış gerçekleştirebileceği ve yalnızca yeni işlem açamayacakları ifade edildi.

Charles Hoskinson’da Açıklama Geldi

Cardano’nun kurucusu ABD’li matematikçi Charles Hoskinson, Youtube kanalı üzerinden yaptığı paylaşım ile konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Hoskinson, ADA’nın kripto para piyasasındaki en likit kripto varlıklardan biri oluğunu ifade ederek eToro’nun büyük bir işlem hacmine sahip olmadığını dile getirdi. Cardano’nun kurucusu ayrıca, medyada konu hakkında bilgi sahibi olmayan bazı kişilerin piyasaya korku ve endişe yaydıklarının ve ADA‘nın fiyat performansını etkilemeyi amaçladıklarını iddia etti.

ADA Düşüşe Geçti

Cardano blok zincirinin kripto para birimi ADA, delist haberi ile birlikte aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayarak bir miktar değer kaybetti. 1,78 dolar fiyat seviyelerinden işlem gören ADA, kaydettiği aşağı yönlü fiyat hareketleriyle beraber 1,70 dolar fiyat seviyelerinin altına geriledi.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Coin Turk
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.