CardanoCardano

Cardano (ADA) günlük işlem hacmi yeni zirvelere yükseldi. Cardano-Ergo DEX, ana ağ lansmanının arifesinde Cardano (ADA) merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemindeki aktivite arttıkça, üzerinde kayıtlı tüm işlemlerin toplam hacmi yeni zirvelere yükseldi.

Messari verilerine göre Cardano (ADA), 24 saat içinde USD cinsinden işlem hacmiyle Bitcoin’i (BTC) geride bıraktı. Cardanians 33.45 milyar dolar eşdeğeri gönderirken, Bitcoiners 33.27 milyar dolar gönderdi.

Aynı zamanda, Bitcoin (BTC) ağı Cardano’dan 23 kat daha fazla ücret üretti: Bitcoin için bu metrik 860.000 dolara ulaşırken Cardano için sadece 38.000 dolar ödendi. Cardano’nun akıllı sözleşmeler alanındaki ana rakibi Ethereum (ETH), son 24 saat içinde müşterilerinden 14,7 milyon dolar ücret talep etti. Büyük olasılıkla, bu artış, Cardano tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin ekosistemine likidite akışına bağlanabilir.


En güncel haberlerden anında haberdar olmak için Twitter hesabımızı takip edip, Telegram kanalımıza ve Facebook sayfamıza katılmayı unutmayın!