Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

11/21/2022

·

89 views


Cardano Ekosisteminin İlk Stablecoin’i Geliyor

Cardano ekosistemine yönelik gelişmeleri ile dikkat çekiyor. Gelen en son haberler regülasyona tabi bir stablecoin projesinin yolda olduğunu gösteriyor. Cardano (ADA) blok zincirinin resmi bir ticari kuruluşu olan Emurgo, Stablecoin hazırlığında. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş USDA yakında ADA...

Cardano Ekosisteminin İlk Stablecoin’i Geliyor

Cardano ekosistemine yönelik gelişmeleri ile dikkat çekiyor. Gelen en son haberler regülasyona tabi bir stablecoin projesinin yolda olduğunu gösteriyor.

Cardano (ADA) blok zincirinin resmi bir ticari kuruluşu olan Emurgo, Stablecoin hazırlığında. ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmiş USDA yakında ADA ekosisteminde yer alacak. Geliştiriciler Stablecoin projesini 2023’ün başlarında piyasaya sürüyor. Proje ADA için öncü oluyor. Ayrıca USDA tamamen fiat para destekli olarak geliyor.

Emurgo Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, ekosistem için önemli bir adım yorumu yaptı. Vineeth, “tamamen itibari para destekli, mevzuatla uyumlu bir Stablecoin’in piyasaya sürülmesi, topluluğumuzun geleceğini gerçekleştirmede bir sonraki adımdır.” USDA tıpkı rakipleri gibi kripto para piyasalarına giriş görevi görecek. 

USDA ile ADA ekosistemi için önemli bir kilometre taşı daha kat ediliyor. Zira Stablecoin projelerinin ekosistem içerisinde trade, borç alma ve borç verme gibi araçların önünü açıyor. Bu beklenti doğrulanabilir zira USDA bir Anzens ürünü. Anzeens çeşitli finansal hizmetler ve ürünler sunacak bir platform olarak biliniyor. Ayrıca platformun dApps’ler için altyapı sunacağak.

Cardano ADA coin yorum fiyat

Cardano Gelişimini Sürdürüyor

ADA, Alonzo güncellemesi ile geçtiğimiz yıl akıllı kontratlara geçiş yaptı. Bu yıl ise Vasil güncellemesini ana ağa başarıyla tanımladı. Vasil sonrası altcoinin ekosisteminde daha kapsamlı akıllı kontratlar çalışmaya başladı. Ek olarak Vasil güncellemesi ekosistemde önemli boşlukları doldurdu. Özellikle uzun süredir beklenen, tarafların akıllı kontratlar aracılığı ile veri transferleri kolaylaştı.

Böylece ağdaki merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) da verimli hale geldi. Artık blok zincirindeki verilere daha az enerji ve zaman harcayarak ulaşılıyor. Güncelleme son olarak, DeFi platformları gibi birçok dApp’in aynı anda çalışmasını sağlayacak ölçekleme çözümleri konusunda yeni araçlar getirdi. Tüm bu güncelleme silsilesinin son adımını ise USDA Stablecoin projesi taçlandırdı.

cardano haberleri ada coin yorum

Şimdi ADA için 2023’ün ilk çeyreğine işaret ediliyor. Emurgo, sağlam adımlarla geldiklerini söylüyor. Şirket yetkilisi, USDA için ABD merkezli bir banka ile anlaştıklarını söyledi. Ancak şirketin adını vermedi. Böylece USDA’nın gerçekten Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenmiş bir finansal hizmet sunacağı düşünülüyor. Fintech Genel Müdürü Vineeth Bhuvanagiri, Stablecoin’in tamamen uyumlu olmasını ve düzenleyici yönergelere uymasını sağlayacaklarını söyledi.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/cardano-ekosis...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BeInCrypto (TK)

See more
Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor
BeInCrypto (TK)
Bir Web3 Projesi Daha Battı: Fiyat Sıfıra Gidiyor

11/24/2022

·

4 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X