Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

12/19/2022

·

105 views


Cardano, DOGE ve ETH: Hafta İçinde Bu Rakamlar Bekleniyor!

Önde gelen kripto para uzmanları, bu hafta içerisinde Cardano, DOGE ve ETH için gerçekleşebilecek fiyat seviyelerini inceledi! İşte detaylar… Cardano ve Dogecoin için haftalık seviyeler açıklandı! Kripto para...

Cardano, DOGE ve ETH: Hafta İçinde Bu Rakamlar Bekleniyor!

Önde gelen kripto para uzmanları, bu hafta içerisinde Cardano, DOGE ve ETH için gerçekleşebilecek fiyat seviyelerini inceledi! İşte detaylar…

Cardano ve Dogecoin için haftalık seviyeler açıklandı!

Kripto para piyasalarının önde gelen altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) fiyat hareketi, 2022’nin son iki işlem haftasını büyük kayıplarla bitirmeye ayarlandı. Geçen hafta sıralanan birkaç katalizör henüz beklendiği gibi ilişkilendirilmedi ve yatırımcıların son dakika yıl sonu rallisi için pozisyonlarından çıkmaları görülebilir. Teknik açıdan bakıldığında, düşüş döngüsü hala sona ermiyor, çünkü ADA Salı günü daha düşük bir ABD enflasyon baskısının verdiği coşkunun ardından kırmızı alçalan trend çizgisini test etmekten kesin bir şekilde reddedildi. Bunu, Cuma gününe kadar hızlanan aşağı yönlü bir düşüş izledi.

Bu nedenle ADA, mevcut piyasa kargaşasına dayanacak durumda değil ve düşüş eğilimi çizgisinden yeniden uzaklaştığı gerçeği, bir kırılma umutları buharlaşıyor. Yatırımcılar, bir yıl sonu rallisinden sonra oluşan pozisyonlarından çıkmaya başlayacak. Bu, önümüzdeki hafta daha fazla satışı tetikleyecek ve destek arayışında ADA’yı 0,194 dolar yakınında yeniden değerlendirecek.

Ancak, Cardano fiyatı, 2022’nin büyük bir bölümünde bu alçalan trend çizgisinin yanında işlem görüyor. Bu, bir koparma işleminin gerçekleşmesi durumunda girmek veya katılmak için yıl boyunca ilgi olduğu anlamına gelir. Uzmanlara göre yatırımcılar, düşüşü satın alan yatırımcıların olumsuzluk yaşamasını beklemeli. Bu durum, büyük bir satış gerçekleşmediği için ADA’yı oldukça hızlı bir şekilde 0,300 dolar civarında geri getirmeli.

Bir diğer yandan uzmanlar DOGE fiyatını da inceledi. Dogecoin fiyatı, mevcut makroekonomi zeminine bakıldığında eskisinden daha fazla düşüş gösteriyor. Birkaç büyük merkez bankasının uyarılar yayınlaması ve 2023 için kötü beklentiler öngörmesiyle, herhangi bir risk alma iştahı çok uzak görünüyor. Destek henüz yakın değil, bu nedenle DOGE ilk destek seviyesi karşılanana kadar düşmeye devam edecek.

Elon Musk'a DOGE Değil: Bu Coin ile Teklif Geldi!

DOGE, ilk seviyesinin 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) şeklinde 0,0739 dolar civarında devreye girdiğini görüyor. Bu seviye zaten fiyat hareketini destekledi ve Kasım ayının sonundaki hafta için yüzde 28’lik şanslı bir yükselişi tetikledi. Yine de bu, hafta için 55 günlük SMA’ya karşı tepeden 200 günlük SMA’ya yüzde 20’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Uzmanlara göre 200 günlük SMA, Pazar gecesinden önce haftalık kapanış yakınında test edilirse, bu yükseliş beklenenden çok daha hızlı gelebilir. Boğalar, bu durumda fiyat yükselişinden memnun kalacaktır. Uzmanlar,, büyük bir ralli beklenmemesi gerektiğini aktarıyor.

Ethereum için kritik seviyeler!

Ethereum fiyatı, 22 Kasım’dan bu yana görülen kazançlarının büyük bir kısmını kaybetti. Bu düşüş, ETH’yi yakın gelecekte kaderini belirleyecek olan istikrarlı bir destek seviyesine itti.

Dikkat: Ethereum Fiyatı Alarm Veriyor! İşte Detaylar...

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum fiyatı 22 Kasım ile 14 Aralık arasında yüzde 25 arttı. ETH’nin 1.074 Dolar’da eşit bir düşük seviye oluşturmasının ardından ralli başladı ve 1.352 Dolar’da eşit bir yüksek seviye belirleyerek sona erdi. Yerel bir zirve oluşturduğundan beri, akıllı sözleşme tokeni yüzde 15 düştü. Uzmanlara göre Yatırımcılar, 1.187 dolarda konsolide olan Ethereum fiyatının 1.254 dolara kadar küçük bir yükselişi tetiklemesini bekleyebilirler. Buradaki bir ret, satıcıların hala kontrolü elinde tuttuğunu gösterecek ve bir ayağı daha aşağı çekecektir.

Böyle bir durumda. Ethereum fiyatı, yaklaşık yüzde 15 düşerek 1.074 dolara eşit düşük seviyeleri süpürebilir. Bu hareket, likiditeyi toplayacak ve alıcılara BTC’yi daha düşük fiyattan biriktirme şansı verebilir.

Öte yandan, alıcılar piyasayı 1.254 dolardan doldurursa ve Ethereum fiyatını 1.352 doları destek tabanına çevirmek için iterse, düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Bu hareket, alıcıların varlığını pekiştirecek ve bir ralli için zemin hazırlayacaktır. Böyle bir durumda, Ethereum fiyatı 1.422 dolar ve 1.545 dolar engellerini yeniden test etmek için hızlı bir yükselme girişiminde bulunabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-doge...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from KriptoArena

See more
Binance Bu Altcoin İçin 'İşlemler Duracak' Uyarısı Yaptı!
KriptoArena
Binance Bu Altcoin İçin 'İşlemler Duracak' Uyarısı Yaptı!

02/01/2023

·

11 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X