Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/28/2022

·

209 views


Cardano’dan (ADA) Bir Yenilik Daha! Fiyatlanmada Etkili Olacak Mı?

Son günlerde kripto para piyasalarında oldukça popüler olan Cardano  (ADA) akıllı sözleşmesi yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda. Cardano özelliklerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Yeni özellikler kripto para biriminin fiyatlanmasında etkili olacak mı? Düşük İşlem Maliyeti Cardano tabanlı...

Cardano’dan (ADA) Bir Yenilik Daha! Fiyatlanmada Etkili Olacak Mı?

Cardano (ADA) yaklaşan yükseltmesi ile birlikte birçok yeniliğe imza attı. İşte Cardano'nun bünyesine kattığı yeni teknoloji!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Son günlerde kripto para piyasalarında oldukça popüler olan Cardano  (ADA) akıllı sözleşmesi yatırımcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda. Cardano özelliklerine bir yenisini daha eklediğini duyurdu. Yeni özellikler kripto para biriminin fiyatlanmasında etkili olacak mı?

Düşük İşlem Maliyeti

Cardano tabanlı Typhon cüzdanı, çok adresli işlemleri desteklemek için bir yeni bir güncelleme aldığı belirtiliyor. Yeni gelen güncelleme ile kullanıcıların artık tek bir işlem ile birden fazla alıcıya ADA veya diğer desteklenen tokenları gönderebilecekleri ileri sürüldü. Dolayısıyla bu durumun aktarımlardaki işlem maliyetlerinin düşmesine neden olacağı ifade ediliyor. Ayrıca bir Cardano blok zinciri cüzdanı olan Typhon’nın, CNFT’leri ve yerel tokenları göndermeyi ve almayı desteklediği belirtildi.

Bununla birlikte Cardano’nun üzerinde çalışmaya devam ettiği Daedalus ve Typhon gibi cüzdanlarına ek olarak akıllı sözleşmenin geliştirme kolu olan IOG’un tüm blok zinciri işlemlerinde kullanılmak üzere Lace cüzdanını tasarladığı öne sürüldü. Web3.0’a bir giriş bileti olarak görülen bu yeni cüzdan ile üçüncü kişilere güvenilmeden veriler ve dijital varlıkların güvenli biçimde aktarılacağı belirtildi. IOG önümüzdeki günlerde yeni teknoloji cüzdan olan Lace’i piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Cardano Geliştirmeleri

IOHK’un ağ büyümesiyle ilgili yayımlanan verilerde Cardano’da yakın zamanda toplam 90 proje başlatılırken, hali hazırda platformda 1.022 proje inşa ediliyor. Aktif 5.868 NFT projesine ek olarak 2.832 Plutus scripts’ı ve 5.2 milyondan fazla Cardano yerel varlığı oluşturuldu.

IOHK CTO’su Romain Pellerin’e göre stake pool operatörlerinin %50’si en son Cardano Vasil Node 1.35.0’a yükseltildi. Ayrıca IOHK’nın yaptığı açıklamalara göre stake pool operatörü %75 seviyelerine ulaştığında testnet sürümü başlatılacak. Cardano’nun bünyesine eklediği birçok yeniliğin kripto para biriminin fiyat hareketi açısından nasıl bir izlenim vereceği merak konusu olmuş durumda.

Yazı kaleme alındığında ADA 0.479 seviyelerinden işlem görüyor.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardanodan-ada-bir...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from CoinTürk

See more
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?
CoinTürk
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?

11/21/2022

·

77 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X