Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

11/30/2021

·

357 views


Cardano’da (ADA) Düzeltme Bitti Mi? Aktif Adres Sayısı Yeniden Yükselişe Geçti!

2020 yılında yaşanan Covid-19 çöküşü sonrası kripto paralarda büyük bir rallinin fitili ateşlendi. Geçtiğimiz 1.5 yıllık süreçte kripto paralardaki yükselişler erken yatırımcılarını zengin ederken bazı projeler büyük gelişim katetti. Erken yatırımcısının memnun eden projelerin birisi de Cardano oldu. Mart...

Cardano’da (ADA) Düzeltme Bitti Mi? Aktif Adres Sayısı Yeniden Yükselişe Geçti!

2020 yılında yaşanan Covid-19 çöküşü sonrası kripto paralarda büyük bir rallinin fitili ateşlendi. Geçtiğimiz 1.5 yıllık süreçte kripto paralardaki yükselişler erken yatırımcılarını zengin ederken bazı projeler büyük gelişim katetti.

Erken yatırımcısının memnun eden projelerin birisi de Cardano oldu. Mart 2020’de 0.018$’a kadar geri çekilen 6. en büyük kripto para birimi ADA, 3.10$ seviyesine kadar ulaşarak %17528 oranında bir yükseliş sergiledi.

2021 yılı içerisinde aldığı pek çok güncelleştirme ile büyümeye devam eden proje, son olarak akıllı sözleşme yeteneğini geliştiren Alonzo güncelleştirmesi ile Ethereum’a rakip olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Cardano büyümeye devam ederken, fiyatta yaşanan geri çekilme, projeye sonrada yatırım yapan yatırımcıları pek memnun etmedi.

Alonzo güncelleştirmesi sonrası, beklentinin satılmasıyla zirvesinden %50 oranında bir kayıp yaşayan ADA şu sıralar 1.60$’dan işlem görmeye devam ediyor.

Her ne kadar fiyatta %50 oranında bir geri çekilme yaşanmış olsa da, Cardano’daki aktif adres sayısının Kasım 2021’de %25’den fazla arttığını görüyoruz. Kasım ayının başında 161.000 olan aktif adres sayısı, şu anda 191.500’e kadar yükseldi. Bu veri ADA’daki geri çekilmenin bazı yatırımcılar tarafından fırsat olarak  görüldüğünü gösteriyor.Kaynak: Messari

Teknik olarak baktığımızda, 1,40$ ve 1,50$ seviyelerinin destek olduğunu gözlemliyoruz. Bitcoin’deki hareketlere bağlı olarak aşağıdaki aralıklarda bir süre daha akümüle olmaya devam edebiliriz. Ana destek seviyemiz 1$ olmaya devam ediyor.

Son yükselişin fibonacci verilerine baktığımızda, fiyatın 0.786’dan destek aldığını ve düzeltmesini bitirmiş olabileceğini görüyoruz. 1.40-1.50$ aralığı korunduğu sürece, yeniden 2,60-2.75$ aralığının test edildiğini görebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardanoda...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano'nun Yeni Altcoini İçin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı: Borsalardan Listeleme Haberi de Geldi!
Bitcoin Sistemi
Cardano'nun Yeni Altcoini İçin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı: Borsalardan Listeleme Haberi de Geldi!

last Tuesday at 7:57 PM

·

14 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X