Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

07/04/2022

·

168 views


Cardano’da (ADA) Büyük Güncelleme Bir Ağda Tamamlandı – İşte Bilinmesi Gerekenler

Cardano‘nun (ADA) büyük bir merakla beklenen Vasil hard forku için yeni bir gelişme yaşandı. Cardano‘nun ana ağı yerine ilk olarak test ağında hayata geçirilen Vasil, artık resmen kullanımda. IOHK ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre pazar gecesi beklenen güncelleme test...

Cardano’da (ADA) Büyük Güncelleme Bir Ağda Tamamlandı – İşte Bilinmesi Gerekenler

Cardano‘nun (ADA) büyük bir merakla beklenen Vasil hard forku için yeni bir gelişme yaşandı. Cardano‘nun ana ağı yerine ilk olarak test ağında hayata geçirilen Vasil, artık resmen kullanımda. IOHK ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre pazar gecesi beklenen güncelleme test ağında hayata geçirildi ve kullanım alındı.

Cardano Test Ağında Vasil Hazır

IOHK ekibi tarafından yapılan açıklamada, proje geliştiricilerinin, staking havuzu yöneticilerinin ve borsalarının test ağındaki bu değişime ayak uydurabileceği vurgulandı. Entegrasyonun ana ağda sorunsuz çalışması için test ağında herkes tarafından test edilmesi gerekmekte. Ana ağa geçiş tamamlandığında ise Vasil hard forku ile daha hızlı blok üretimi ve ölçeklenebilirlik elde edilecek.

Haziran ayında hayata geçirilmesi planlanan ancak bir gecikme ile temmuz ayına sarkan Vasil, büyük bir heyecan uyandırıyor.

We’re happy to report that today at 20:20 UTC the IOG team has successfully hard forked the #Cardano Testnet. This is an important next step in the journey towards the Vasil upgrade on mainnet. 🧵

1/10 pic.twitter.com/9F9vzec0pK

— Input Output (@InputOutputHK) July 3, 2022

Bu güncelleme ana ağda tamamlandığında Cardano üzerinde çalışan merkeziyetsiz uygulamalar (dapps) için daha hızlı blok oluşturma ve daha fazla ölçeklenebilirlik sağlayacağı ifade edilmekte. Cardano’nun arkasındaki kuruluş olan Input Output HK (IOHK) ekibi de aslında bu güncellemenin önemini vurguladı.

Cardano ağı şu an için Basho isimli aşamada ve bu 4. dördüncü aşama, çoğunlukla ölçeklenebilirlik odaklı ilerliyor. Bu sebeple Vasil söz konusu aşama için inanılmaz büyük bir öneme sahip ve Cardano CEO’su Charles Hoskinson da konu hakkında yaptığı açıklamada bunu vurgulamıştı.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardanoda...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!
Bitcoin Sistemi
Cardano (ADA) Geliştiricileri, ADA’nın Önündeki Büyük Olay İçin Tarih Verdi!

11/21/2022

·

92 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more



    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X