Logo
Cardano Ecosystem

KriptoArena

06/20/2023

·

90 views


Cardano CEO'su İki Gelişmeye İşaret Etti: Fiyat Ne Olacak?

Kripto para piyasası bir süredir düşüş trendi içerisinde kalırken, bazı altcoinler bu trend nedeniyle fazlasıyla düşüş yaşadı. Özellikle Cardano, 0.45 dolar seviyelerinden 0.25 dolar seviyelerine kadar...

Cardano CEO'su İki Gelişmeye İşaret Etti: Fiyat Ne Olacak?

Kripto para piyasası bir süredir düşüş trendi içerisinde kalırken, bazı altcoinler bu trend nedeniyle fazlasıyla düşüş yaşadı. Özellikle Cardano, 0.45 dolar seviyelerinden 0.25 dolar seviyelerine kadar geriledi. Birçok uzman ADA fiyatı için yorumlarda bulunurken, en dikkat çekici yorum ise Cardano CEO’su Charles Hoskinson’dan geldi. Hoskinson, yükseliş için bu iki önemli gelişmeye işaret ediyor! İşte detaylar…

Cardano CEO’su açıkladı: Bu iki gelişme ADA fiyatını düzeltecek!

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Cardano (ADA) fiyatı bir süredir düşüş trendi içerisinde ve 16 Nisan’dan bu yana yaklaşık 0.20 dolarlık bir kayıp yaşayarak neredeyse yüzde 50 düşüş yaşadı. Bununla beraber yorumlarda bulunan Cardano CEO’su Hoskinson, iki önemli gelişmeye dikkat çekti. Cardano Node 8.1.1 mainnet sürümü ve Lace 1.2 cüzdan yükseltmesine işaret eden ünlü isim, bu iki güncellemenin fiyatı düzeltebileceğine inanıyor. Bununla beraber bu gelişmelerin Cardano ekosistemine büyük bir ivme kazandırması ve ADA fiyatını yukarı yönlü ivme için zorlaması muhtemel gözüküyor. Topluluk ayrıca ABD SEC baskısına rağmen Cardano ağını geliştirmeyi de umuyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson 20 Haziran’da Cardano Node 8.1.1 mainnet’in piyasaya sürüldüğünü paylaşarak “chain’leri hareket ettiriyoruz” yorumunda bulundu. Hoskinson ayrıca Lace 1.2 cüzdanının üretime geçtiğini belirtti. Node 8.1.1 mainnet için hazır ve epoch geçişlerinde önemli iyileştirmeler içeriyor. Geliştiriciler tüm stake havuzu operatörlerini (SPO’lar) Node 8.1.1’e güncelleme yapmaya çağırdı. Bununla beraber Mainnet yükseltmesi, eşler arası ağ iletişimi ve  tabanlı alan adı sistemi ile ilgili düzeltmeleri de içeriyor. Ayrıca Lace 1.2 cüzdan yükseltmesi, NFT’lerin klasörlerde düzenlenmesi, cüzdan bakiyesi gizleme, daha iyi cüzdan bakiyesi hesaplama ve dApp bağlayıcısı gibi çeşitli özellikler de getirdi. Ayrıca ADA bilgi talepleri için performans iyileştirmeleri de bulunuyor.

ADA fiyat durumu

ABD SEC’in kripto borsaları Binance ve Coinbase’e karşı açılan davalarda Cardano’yu (ADA) menkul kıymet olarak göstermesinin ardından ADA fiyatı 0,38 dolardan 0,23 dolara düştü. ADA fiyatı, Cardano geliştiricilerinden gelen önemli gelişmelerin ortasında muhtemelen 0,35 dolarlık direnç seviyesine yükselebilir. Bir diğer yandan ADA fiyatına baktığımızda CoinGecko verilerine göre son 24 saatlik süreçte yüzde 0.50 düştüğünü görebiliyoruz. Anlık olarak fiyat seviyesi 0,25 dolarda yer alıyor. Bununla beraber 24 saatlin en düşük ve en yüksek seviyeleri ise 0,257 dolar ve 0,264 dolardır. Son olarak işlem hacmi ve piyasa hacmi ise bize yatırımcıların gösterdiği ilgiyi açıklıyor. Son 24 saat içerisinde işlem hacmi yüzde 30 seviyelerinde artmış bulunuyor. ADA’nın piyasa değeri ise anlık olarak 9 milyar dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on KriptoArena

ORIGINAL SOURCE

https://www.kriptoarena.com/cardano-ceos...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from KriptoArena

See more
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!
KriptoArena
İşte Geçtiğimiz Haftanın En Popüler Altcoin Projeleri!

07/22/2023

·

94 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)