Cardano CEO’su Kripto Para Piyasasındaki Çöküşün Nedenini Açıkladı

2 weeks ago    150 views
Telegram LinkedIn
Join us in creating a new level of authenticity in document verification.

Cardano (ADA)’nun kurucusu Charles Hoskinson, kripto para piyasasında meydana gelen son çöküşün arkasında ABD’li politikacıların olduğunu iddia etti. Altyapı yasa tasarısının onaylanmasının ardından, Hoskinson tasarının sektöre büyük zarar verecek maddeler içerdiğini söylüyor.

”Altyapı yasa tasarısı, kripto para sektörüne ve ABD ekonomisine zarar verecek”

ABD Başkanı Joe Biden, bir süredir büyük bir tartışma konusu olan ve içeriğinde kripto para endüstrisiyle ilgili olumsuz maddeler bulunan altyapı tasarısını dün imzalayarak yasalaştırdı. Tasarı, ABD Hazine Bakanlığına gönderildi. Sektördeki birçok kripto savunucusu tarafından eleştirilen altyapı tasarısı Biden’ın imzasıyla yasal hale gelmiş oldu. ABD‘deki altyapı yasa tasarısı Ağustos ayında ortaya çıktığından beri, gündemde kaldı. Uzun vadede kripto para sektörünü tehdit edecek bu gelişme, büyün uyarılara ve uğraşlara rağmen onaylandı. Hoskinson,bu yasa tasarısının  Amerikan kripto  endüstrisi üzerinde feci sonuçları olabileceğini vurguladı. CEO, kripto topluluğunun harekete geçmemesi durumunda, bunca yıldır kat edilen ilerlemenin boşa gidebileceğini belirtti.

 ABD Kripto Paralar Üzerindeki Gizemi Kaldırıyor! 

Hoskinson, altyapı yasasının geçmesi nedeniyle sektörün ‘bugünlerde kan kaybettiğini’ sözlerine ekledi. Ekonomik olarak zor durumda olan ABD hükümeti için gelir kaynağı olarak görülen altyapı tasarısında kripto para sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için “broker” gibi yeni ve çok geniş kapsamlı tanımlar bulunuyor. Kripto para faaliyetlerinde bulunan özellikle “node” olarak adlandırılan madencilik işlemlerinde doğrulayıcı olarak çalışanlar, bu geniş kapsamın içine dahil ediliyor. Bu yasa gereğince,  ABD Milli Gelirler İdaresi (IRS), tasarının yasallaştırılmasıyla Blockchain ağında faaliyet gösterenlerden rapor talep edebilecek ve bu faaliyette bulunanların kazançları üzerinden vergi alınmasının yolu açılmış olacak.

 ”ABD’deki engellemere rağmen sektör dünyada büyümeye devam edecek”

Charles Hoskinson, ABD hükümetinin yapılan bu hatadan dönmesini ve  yeniliklerin önüne taş koymaması gerektiğini belirtiyor. CEO‘ya göre, yapıcı bir regülasyon sektör ve genel olarak ABD ekonomisi için tek çıkış yolu.

Sonuç olarak, dünyanın bu yönde ilerlediğini ve ABD politikasının ne olacağına bakılmaksızın kripto para sektörünün dünyadaki ilerleyişini yavaşlatmayacağını veya durdurmayacağını iddia etti. Aksine, birçok Amerikalıyı işsiz bırakacak ve aynı zamanda Amerikan ekonomisinin geleceğini de etkileyecek. Akabinde, bu ABD’yi önemli ölçüde geride bırakacaktır. Daha fazla kripto haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilierisiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale
AFRIXX - An African generative NFT project


BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Kriptoarena
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.