Logo
Cardano Ecosystem

Coinotag

05/12/2024

·

30 views


Cardano Analizi: Kritik Destek ve Dirençler!

Cardano (ADA), teknik göstergelerin potansiyel derin fiyat düşüşünü öngördüğü bir düşüş piyasası yapısı yaşıyor. Tersine bir grafik deseni oluşturmasına ve iyileşmiş sosyal metriklere rağmen, ADA’nın fiyat...

Cardano Analizi: Kritik Destek ve Dirençler!
  • Cardano (ADA), teknik göstergelerin potansiyel derin fiyat düşüşünü öngördüğü bir düşüş piyasası yapısı yaşıyor.
  • Tersine bir grafik deseni oluşturmasına ve iyileşmiş sosyal metriklere rağmen, ADA’nın fiyat hareketi ilham verici değil.
  • Yatırımcılar, ADA’nın değerindeki potansiyel %30’luk bir düşüşe karşı hazırlıklı olmalıdır.

Cardano’nun düşüş eğilimindeki piyasa yapısı ve teknik göstergeler, potansiyel derin bir fiyat düşüşünü öngörüyor. Tersine bir grafik deseni oluşturmasına ve iyileşmiş sosyal metriklere rağmen, ADA’nın fiyat hareketi ilham verici değil. 

Cardano’nun Düşüş Eğilimindeki Piyasa Yapısı

2024 yılı boyunca ADA, genellikle 0,447 ile 0,678 arasında bir aralıkta işlem gördü. Son bir ay boyunca, fiyatlar sürekli olarak aralığın altında veya hemen altında gezinmiştir. Ayrıca, Nisan ayının başlarında, orta aralık destek seviyesi olan 0,567 dolar kırıldı ve grafikte önemli bir dengesizlik bırakıldı.

Bu bölge Nisan ayının ortalarında direnç olarak test edildi. O zamandan beri, alım baskısı boğaların 0,5 dolar seviyesini geri kazanmasını engelleyecek kadar yetersiz kaldı.

Cardano için %30’luk Bir Düşüş İhtimali

Mart ayında 0,81 dolardan yapılan düşüşten hareketle çizilen Fibonacci seviyeleri, 0,3 dolarlık %23,6’lık bir güney yönlü uzantının bir sonraki ayı hedef olduğunu gösterdi. Bu, yılın başındaki bir destek seviyesine geri dönüş olarak da yansıtıldı.

Alım hacmi ve OBV eğilimleri yükselene kadar, daha fazla kayıp olası olacaktır. Günlük grafikteki RSI dağılımın aşağı yönlü momentumu yansıtmak için nötr 50’nin altındaydı.

Short Pozisyonlar Popüler Hale Geliyor

11 ve 12 Mayıs tarihlerinde, Cardano’nun fiyatı %2 düşerken Açık Pozisyon miktarı hafifçe 3 milyon dolar arttı. Bu, kısa satış yapanların piyasaya girdiğini ve ayı piyasa eğilimini belirlediğini gösterdi.

Spot CVD de alımın eksikliğini göstererek düşüş eğilimini sürdürdü. Fibonacci seviyeleri tarafından öngörülen %30’luk düşüş, boğaların devamlı satış baskısını durdurmadığı sürece gerçeğe dönüşebilir.

Sonuç

Cardano’nun düşüş eğilimindeki piyasa yapısı ve teknik göstergeler, potansiyel derin fiyat düşüşünü öngörüyor. Tersine bir grafik deseni oluşturmasına ve iyileşmiş sosyal metriklere rağmen, ADA’nın fiyat hareketi ilham verici değil.

Yatırımcılar, ADA’nın değerindeki potansiyel %30’luk bir düşüşe karşı hazırlıklı olmalıdır. Boğalar henüz herhangi bir güç belirtisi göstermedi ve uzun vadeli aralık düşüklerini savunmak için çaresizce mücadele ediyor.

En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on Coinotag

ORIGINAL SOURCE

https://coinotag.com/cardano-analizi-kri...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from Coinotag

See more
Piyasa Kontrolü: Bitcoin ve Altcoinlere Kapsamlı Bir Bakış (19 Ağustos)
Coinotag
Piyasa Kontrolü: Bitcoin ve Altcoinlere Kapsamlı Bir Bakış (19 Ağustos)

08/19/2023

·

49 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)