Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

03/14/2024

·

62 views


Cardano Ağının Benimsenmesi Kilit Noktada! ADA Coin Ralliye Başlayacak Mı?

Diğer kripto para birimlerinin çoğu eski fiyat seviyelerini aşmış olmasına rağmen, Cardano bu yıl henüz 0.8 dolara ulaşamadı. Blockchain’de bazı heyecan verici gelişmeler yaşansa da, fiyat hareketi diğer...

Cardano Ağının Benimsenmesi Kilit Noktada! ADA Coin Ralliye Başlayacak Mı?

Diğer kripto para birimlerinin çoğu eski fiyat seviyelerini aşmış olmasına rağmen, Cardano bu yıl henüz 0.8 dolara ulaşamadı. Blockchain’de bazı heyecan verici gelişmeler yaşansa da, fiyat hareketi diğer kripto para birimleriyle kıyaslandığında biraz geride kaldı. Bununla birlikte, Cardano yatırımcılarına umut veriyor. Çünkü ağdaki faaliyetler hızla artmaya devam ediyor.

Cardano Ağında Aktif Adresler Artıyor

Zincir üzerindeki verilere göre, Cardano ağındaki aktif adreslerin sayısının arttığı ve aylık aktif adres sayısının geçen yılın en yüksek seviyesine ulaştığı görülüyor. Cardano’nun aylık aktif adres sayısı, ağın geniş çapta kabul gördüğünü ve gelecekte büyük şeylerin olabileceğini gösteriyor. Danogo’dan alınan verilere göre, son 30 gündeki aktif adresler 11 Mart’ta 596,915’e ulaşarak Mayıs 2023’ten bu yana en yüksek seviyeye çıktı.

İlginç bir şekilde, bu sayı, geçen yılın en düşük aylık aktif adresi olan Eylül 2023’te kaydedilen 279,000 aktif adresi neredeyse ikiye katlıyor. Aktif adresler, kripto para birimlerinin benimsenme oranını ölçmek için önemli bir metrik. Özellikle, çeşitli ölçümler Cardano ağında faaliyetlerde ve işlem kapasitesinde bir artış olduğunu göstermekte.

Şubat Ayında Hızlı Artış Yaşandı

Danogo tarafından sunulan grafik verilerine bakıldığında, aylık aktif adreslerin Ocak ayında düşüş yaşadıktan sonra Şubat ayının sonunda hızla arttığı görülmektedir. Cardano Blockchain Insights’tan gelen veriler, 29 Şubat’tan bu yana 50,000’in üzerinde sabit kalan aktif günlük adreslerle benzer bir artış trendi sergiliyor. Son 24 saatteki aktif adres sayısı 66,970.

Benzer bir etkinlik ölçütü, IntoTheBlock tarafından sunulan verilerde, Cardano balinalarının artan faaliyetini göstermekte. Şirketin 100.000 doların üzerindeki işlemleri takip eden büyük işlem metriği, balina işlemlerinin sayısını son 24 saat içinde 6.810’a ve son yedi gün içinde 73,86 milyar dolara yükseltiyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Ethereum‘un aynı zaman dilimindeki büyük işlemleri 63,17 milyar dolar.

En üst %1’lik dilimde bulunan arz da balinalardan gelen güçlü bir birikimi göstererek 10 Mart’ta yaklaşık 60 milyon ADA‘ya ulaştı.

ADA 1 Doları Geri Alacak mı?

ADA en düşük aylık aktif adresin olduğu Eylül ayındaki fiyatı 0,24 dolardan üç katından fazla arttı. Bu yazının kaleme alındığı sırada ADA, son 30 günde %42 artışla 0,79 dolardan işlem görmekte.

ADA bu ay iki kez 0,8 dolardan ret yedi. Ancak şimdi fiyat seviyesini yeniden test etme yolunda. Boğalar, ADA’yı 0,8 doların üzerine taşıyabilirse, kripto paranın Nisan 2022’den bu yana ilk kez 1 dolara ulaşmasını sağlayabilir. Genel olarak, kripto para piyasası yükseliş eğilimini korumaya devam ediyor. Bu iyimserlik ADA coin’i bu ay 1 doların üzerine taşıyabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-aginin-ben...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı
CoinTürk
Cardano İçin Karanlık Saatler! ADA Yatırımcılarını Panik Sardı

yesterday at 4:16 PM

·

7 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)