Logo
Cardano Ecosystem

Bitcoin Sistemi

12/23/2022

·

122 views


Cardano Ağı Zorlu Yıla Rağmen Büyümeye Devam Etti

Güncelleme: 23.12.2022 - 23:47 2022 yılı bütün kripto para piyasası için oldukça zorlu geçse de geliştiriciler fiyata bakmaksızın çalışmalarına tam gaz devam etti. Yeni verilere göre son yılların tartışılan...

Cardano Ağı Zorlu Yıla Rağmen Büyümeye Devam Etti

Güncelleme: 23.12.2022 - 23:47

2022 yılı bütün kripto para piyasası için oldukça zorlu geçse de geliştiriciler fiyata bakmaksızın çalışmalarına tam gaz devam etti. Yeni verilere göre son yılların tartışılan altcoinlerinden Cardano için bu sene dolu dolu geçti.

Cardano Vakfı geçtiğimiz saatlerde proje üzerinde yapılan çalışmaların zincir üstü verilere yıllık yansımasını bir inografik ile duyurdu. Yıllık verilere göre Cardano (ADA), diğer altcoinler gibi değer kaybına uğrasa da ADA ağı büyümeye devam etti.

Vakfın açıklamalarına göre Cardano ağındaki akıllı sözleşme sayısı 2021’e kıyasla 5 kat artarak 4.445’ye yükseldi. ADA üzerinden oluşturulan yerel token sayısı ise 7,3 milyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Cardano Vakfı’nın açıkladığı on-chain verileri projeye olan ilginin sadece geliştirici taraflı olmadığını da gösteriyor. ADA ağındaki işlem sayısı bir sene içinde %139 artarak 56,9 milyona, cüzdan sayısı ise %47 büyüyerek 3,8 milyona yükseldi.

ADA, Ethereum’un En Güçlü Rakibi

En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un muhtemel en büyük iki rakibi Cardano ve Solana’dan oluşuyor. Solana ağı işlem ücreti avantajıyla geçtiğimiz yıl öne çıksa da projede bitmek bilmeyen ağ kesintileri geliştiricilerin canını yaktı. ADA ise Solana’nın yaşadığı sorunların ardından yeniden ETH’ın en büyük rakibi olarak görülüyor.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on Bitcoin Sistemi

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinsistemi.com/cardano-a...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Bitcoin Sistemi

See more
Cardano'nun Yeni Altcoini İçin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı: Borsalardan Listeleme Haberi de Geldi!
Bitcoin Sistemi
Cardano'nun Yeni Altcoini İçin Piyasaya Çıkış Tarihi Açıklandı: Borsalardan Listeleme Haberi de Geldi!

last Tuesday at 7:57 PM

·

6 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X