Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

08/10/2023

·

39 views


Cardano (ADA) zmierza w kierunku dołka zakresu po słabym lipcu

Cardano (ADA) znajduje się w środku długoterminowego zakresu po tym, jak została odrzucona przez szczyt zakresu w lipcu. Odrzucenie zostało zintensyfikowane, gdy cena Cardano odbiła się od krótkoterminowej...

Cardano (ADA) zmierza w kierunku dołka zakresu po słabym lipcu

Cardano (ADA) znajduje się w środku długoterminowego zakresu po tym, jak została odrzucona przez szczyt zakresu w lipcu.

Odrzucenie zostało zintensyfikowane, gdy cena Cardano odbiła się od krótkoterminowej rosnącej linii wsparcia. Sugeruje to, że ADA jest w trakcie korekty.

Cardano spada po odrzuceniu ze szczytu zakresu

Analiza techniczna dla tygodniowego przedziału czasowego pokazuje, że cena Cardano utrzymuje się powyżej horyzontalnego obszaru 0,25 USD od początku roku. Podczas gdy ADA na krótko spadła poniżej tego poziomu w czerwcu, utworzyła długi dolny knot (zielona ikona).

Uważa się to za oznakę presji zakupowej. Co więcej, uratowało to załamanie z horyzontalnego obszaru 0,25 USD, co jest kolejną wskazówką zwyżkowego trendu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Podczas gdy Cardano osiągnęło w lipcu szczyt na poziomie 0,38 USD, nie udało mu się wybić z horyzontalnego obszaru 0,38 USD. Następnie cena zweryfikowała go jako opór (czerwona ikona). ADA oscyluje obecnie między obszarami 0,25 USD i 0,38 USD.

Tygodniowy wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy wskaźnik RSI nie potwierdza kierunku trendu. Dzięki RSI jako wskaźnikowi dynamiki, inwestorzy mogą określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Byki mają przewagę, jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Podczas gdy RSI rośnie, znajduje się poniżej 50. Dlatego też nie potwierdza on kierunku trendu.

Niemniej jednak należy zauważyć, że Charles Hoskinson, twórca Cardano, ujawnił plany dalszego ulepszenia sieci. Mają one na celu znaczne zwiększenie szybkości i efektywności blockchaina Cardano.

Prognoza ceny ADA: Załamanie może przyspieszyć spadek do 0,25 USD

Analiza techniczna z sześciogodzinnego interwału daje niedźwiedzią prognozę. Wynika to zarówno z akcji cenowej, jak i liczby fal Elliotta.

Analiza formacji Elliott Wave wskazuje na zakończenie korekcyjnej struktury A-B-C (kolor czarny). Biorąc pod uwagę jej wzrostową orientację, oznacza to prawdopodobne pojawienie się niedźwiedziego trendu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Analitycy techniczni polegają na teorii fal Elliotta, aby dostrzec powtarzające się rozszerzone trendy cenowe i nastroje inwestorów. Pomaga im to w prognozowaniu trajektorii trendu.

Ta niedźwiedzia prognoza zyskała potwierdzenie, gdy cena Cardano utraciła krótkoterminową rosnącą linię wsparcia w dniu 31 lipca. Wydarzenie to oznacza zakończenie poprzedniego wzrostu.

Jeśli cena ADA będzie nadal spadać, może obniżyć się o kolejne 17% i osiągnąć horyzontalny obszar wsparcia na 0,25 USD. Jeśli jednak cena odzyska siłę, może wzrosnąć o 8% i dotrzeć do rosnącej linii wsparcia, potwierdzając ją jako opór.

6-godzinny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Prognoza ceny ADA jest niedźwiedzia i oczekuje się spadku do obszaru 0,25 USD. Odzyskanie rosnącej linii wsparcia unieważni tę niedźwiedzią prognozę. W takim przypadku cena ADA może wzrosnąć do następnego oporu na poziomie 0,38 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

NFTxLV - Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Discover the intersection of art and blockchain with NFTxLV, where the world of NFTs collides with the allure of Las Vegas, creating an unforgettable experience for collectors, artists, and enthusiasts alike.GET TICKETS!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-zm...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

More from BeInCrypto Polska

See more
96% inwestorów Cardano notuje stratę
BeInCrypto Polska
96% inwestorów Cardano notuje stratę

09/13/2023

·

13 views

Related News

See more
NFTxLV | Sep 29 - Oct 1, 2023 | Las Vegas Convention Center

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)