Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

06/30/2022

·

269 views


Cardano (ADA) Yükseltmesinde Sona Gelindi: IOHK’dan Açıklama!

Cardano’nun (ADA) genel kullanıcı deneyimini ölçeklendirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan merakla beklenen Vasil hardfork yükseltmesinde sona gelindi. Yükseltme Açıklaması Cardano’nun geliştirme firması olan Input Output Hong Kong’un (IOHK) açıkladığı verilere göre, beklenen projenin 3 Temmuz' tarihinde test ağındaki deneme süreci...

Cardano (ADA) Yükseltmesinde Sona Gelindi: IOHK’dan Açıklama!

Cardano'nun (ADA) merakla beklenen yükseltmesinde sona gelindi. IOHK konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano’nun (ADA) genel kullanıcı deneyimini ölçeklendirmeyi ve iyileştirmeyi amaçlayan merakla beklenen Vasil hardfork yükseltmesinde sona gelindi.

Yükseltme Açıklaması

Cardano’nun geliştirme firması olan Input Output Hong Kong’un (IOHK) açıkladığı verilere göre, beklenen projenin 3 Temmuz’ tarihinde test ağındaki deneme süreci sona erecek. Akıllı sözleşmenin ana ağına uygulanacak olan yükseltme işleminin tamamlanmasının en az dört hafta süreceği belirtildi. IOHK’un yükseltme hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“Son birkaç dakika içinde Cardano’nun beklenen hardfork yükseltmesinin Testnet ağındaki deneme sürecinin sona ermesi için bir teklifte bulunduk. Akıllı sözleşmemizin ana ağına uygulanması planlanan hardfork yükseltmesi için geri sayımı başlattığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz. Yeni Vasil hardfork yükseltmesi (1.35.0) için oluşturulan test ağı bloklarının %75 oranından fazlası başarıyla tamamlandı ve artık güvenli bir şekilde piyasaya sürülmeye hazır.”

Daha Verimli

Bununla birlikte dört haftalık genişletilmiş zaman diliminin, geliştiricilerin yanı sıra kripto para borsalarına ana ağı tam olarak test etme ve gerektiğinde dahili ayarlamalar yapma fırsatı vereceğini belirtti. IOHK yeni yükseltmenin “çok daha iyileştirilmiş komut dosyası performansı ve verimliliği aracılığıyla daha iyi bir geliştirici deneyimi sağlayacağını” ileri sürdü.

Öte yandan hardfork yükseltmesine, Aralık ayında vefat eden bir Cardano topluluğu üyesi ve blockchain savunucusu olan Vasil St. Dabov’un anısına ithafen “Vasil” adı verildi. Geçtiğimiz Nisan ayında Cardano, 70 KB’den 80 KB’a arttıran bir yükseltmeden, sadece üç ay sonra ağının blok boyutunu 80 ‘den 88 KB’a %10 oranında artıran bir yükseltme gerçekleştirdi. Tüm bu geliştirmeler ile blok boyutunun yaklaşık %26 oranında artış gösterdiği belirtildi.

Yazı kaleme alındığında Cardano (ADA) 31 Mayıs’ta görülen aylık en yüksek seviye olan 0.67 dolar seviyesinden yaklaşık %32.8 oranında düşüşle 0,45 dolardan işlem görüyor. Ayrıca ADA, piyasa değerine göre 8. sıradaki kripto para varlığı.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-yuksel...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from CoinTürk

See more
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?
CoinTürk
İlk 10’daki Kripto Para! Gece Yarısı Mucizesi İşe Yarayacak Mı?

11/21/2022

·

77 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X