Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto (TK)

06/13/2022

·

324 views


Cardano (ADA) Yorumu: Piyasa Düşerken ATH’den %85 Değer Kaybetti

Cardano (ADA), eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri düzeltici bir modelin içinde düşüyor. Henüz bir geri dönüş emaresi ise bulunmuyor. ADA, 2 Eylül’de 3,10 dolara ulaşarak rekor kırdığından bu yana sürekli düşüyor. Aşağı yönlü hareket, çok...

Cardano (ADA) Yorumu: Piyasa Düşerken ATH’den %85 Değer Kaybetti

Cardano (ADA), eylül ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri düzeltici bir modelin içinde düşüyor. Henüz bir geri dönüş emaresi ise bulunmuyor.

ADA, 2 Eylül’de 3,10 dolara ulaşarak rekor kırdığından bu yana sürekli düşüyor. Aşağı yönlü hareket, çok hızlı oldu ve 12 Mayıs’ta 0,40 dolarda bir dip oluştu. 

Bu noktada Cardano fiyatı bir sıçrama gösterse de henüz yükselişin başladığının bir işareti yok. Aksine, haftalık RSI halen düşüyor ve şu anda 50’nin altında bulunuyor. 

Eğer aşağı yönlü hareket devam ederse, ADA için en yakın destek bölgesi 0,36 dolarda bulunuyor. Bu bölge Mayıs 2018’de direnç ve ardından Kasım 2020’de destek olarak işlev gören önemli bir yatay destek bölgesi.

Kripto para trader’ı @Pentosh1, Cardano için ATH’den bu yana yüzde 85 düşüşü öngören bir grafik paylaşmıştı. Şu anki fiyat olan 0,45 dolar ise tam olarak burası.

Kanalın İçinde Düşüş

Günlük grafik, ADA’nın rekor fiyatından bu yana alçalan bir paralel kanal içinde düştüğünü gösteriyor. 

Böyle kanallar genelde düzeltme hareketleri içermesine, yani kanaldan çıkış büyük bir olasılık olarak görülmesine rağmen fiyat 9 Haziran’da direnç çizgisinden ret yedi. Bu yüzden, düşüş halen devam ediyor. 

Ek olarak, günlük RSI yükselen destek çizgisinden aşağıya kırılım gerçekleştirdi (yeşil çizgi). 

Eğer Cardano (ADA) için 0,36 dolar seviyesi destek olarak başarısız olursa, bir sonraki destek, kanalın orta çizgisinde (kırmızı daire) yer alan 0,15 dolar olarak söylenebilir.

ADA Kırılım Gerçekleştirdi

Son olarak, 6 saatlik grafik ADA’nın yükselen paralel kanaldan kırılım gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bu, aşağı yönlü hareketin devam edeceği ihtimalini güçlendiriyor. 

Cardano’da 0,40 dolarda yer alan ikili dip haricinde, en son yukarı yönlü hareketin harici Fib düzeltme seviyeleri, 0,33 dolar ve 0,23 dolar hedeflerini gösteriyor. 0,33 dolar ayrıca uzun dönem destek seviyesini gösteriyor. Bu yüzden bu fiyat oldukça önemli.

BeInCrypto’da yayımlanan 13 Haziran 2022 tarihli Bitcoin analizini okumak için lütfen buraya tıklayınız.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto (TK)

ORIGINAL SOURCE

https://tr.beincrypto.com/cardano-ada-yo...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto (TK)

See more
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
BeInCrypto (TK)
Cardano (ADA Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

11/12/2022

·

191 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X