Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

01/16/2024

·

57 views


Cardano (ADA) Yorumları: Cardano (ADA) Bitcoin Düşüşüne Meydan mı Okuyor?

Cardano'nun ekosistemi MiniSwap'ta belirgin bir hacim artışı yaşadı. USDM stablecoin'inin lansmanı, Cardano DeFi'sinde gelişimi hızlandırabilir. Düşen aktif adresler ve azalan işlemler, Cardano ekosistemini etkileyebilir. Piyasa etkisi: Nötr

Cardano (ADA) Yorumları: Cardano (ADA) Bitcoin Düşüşüne Meydan mı Okuyor?

Cardano (ADA), geçtiğimiz ay altcoinlere olan ilginin artışından kendisine büyük bir pay çıkarmış ve büyük bir yükselişle yatırımcı ilgisin üzerine toplamıştı. Ayın başından bu yana ise bu düzeltmeye tanıklık ediliyormuş gibi görünüyor. Güçlü duruşu ve istikrarlı yapısıyla bilinen Cardano ekosistemine ilgi arttıkça ADA için yeni bir yükseliş her zaman kapıda olabilir.

DEX Hacminde Artış

Cardano’nun ekosisteminde talep artışı yaşanıyormuş gibi görünüyor. Artan talebi işaret edercesine DEX popülerliğinde gözle görülür bir yükseliş gözlemlendi. Cardano ekosisteminin en popüler DEX’lerinden bir tanesi olan MiniSwap’ta 10,5 milyon ADA’yı aşan bir artış gözlemlendi.

DEX hacimlerindeki görülen bu artış, Cardano özelinde olumlu görünümü yansıtan bu durum ekosistemde artan faaliyet ve katılımı da yansıtmaktadır. Bunun yanı sıra, DeFi sektöründe Cardano için bazı engeller de yok değil.

Stablecoin Dönemi Başladı Mı?

USDM stablecoin’inin piyasaya sürülmesiyle ilgili yaşanan süreçte gerçekleşen gecikme başlangıçta Cardano’yu ve DeFi sektörü etrafında oluşan duyarlılık üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Ancak, yeniden dile gelen lansman tarihi ile USDM isimli Cardano’ya özgü bir stablecoin’in piyasaya sürülmesiyle, Cardano protokolündeki DeFi ortamında gelişimin hızlandığı görülebilir.

Ayrıca yakın bir zamanda yeni bir tartışma ortaya atıldı. Tartışma, USDC’nin Cardano üzerinde potansiyel olarak uygulanmasına yönelik soru işaretlerini beraberinde getirdi. Yaşanabilecek bu tarz bir gelişme, Cardano’nun gelişmesine ve benimsenmesine daha büyük katkılar sağlayabilir, aynı zamanda faydasını ve çekiciliğini artırabilir.

Tüm bu yaşanan gelişmelere rağmen Artemis’in tarafından sağlanan verilere göre Cardano protokolündeki stabilcoin büyümesinde düşüş görüldü. USDM’nin hakkında ortaya atılan piyasaya çıkış tarihi ve USDC’nin potansiyel entegrasyonu, Cardano’yu ilerleyen süreçte farklı bir noktaya taşıyabilir.

Olumsuz gelişmelerden de bahsedecek olursak ağraki günlük aktif adreslerde düşüş görüldü ve işlem sayısı da bu doğrultuda azaldı. Cardano ağında yaşanan bu tarz bir düşüş ekosisteminin olumlu görünümü üzerinde ters bir etki yaratabilir.

Yazım saati itibariyle ADA 0,53776 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saat içinde %1,26 gibi görece küçük bir düşüş yaşadı. ADA’nın 24 saatlik işlem hacmi de %17 oranında azaldı ve 300 milyon doların altında kaldı. Bunun yanı sıra genel hacimde yaşanan düşüş de yatırımcıların dikkatinden kaçmadı ve 19 milyar doların altına geriledi.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

TapTax - Cardano Crypto Taxes Made Simple. Available Now!

Simplify your Crypto Tax experience! From a passive holder, to day trader, to NFT project, we have your taxes covered.BUY NOW!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-yoruml...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from CoinTürk

See more
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?
CoinTürk
Cardano Kurucusundan Brave Çağrısı Geldi! Entegrasyon Yakın Mı?

yesterday at 4:16 PM

·

5 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)