Logo
Cardano Ecosystem

BitcoinHaber

06/28/2022

·

265 views


Cardano (ADA) Yorumları! ADA Fiyatı Artacak Mı?

Genel kripto para piyasasında Bitcoin öncülüğünde düşüş devam ediyor. Kripto paralar için bu hafta yoğun geçecek. Yarın Powell,…

Cardano (ADA) Yorumları! ADA Fiyatı Artacak Mı?

Genel kripto para piyasasında Bitcoin öncülüğünde düşüş devam ediyor. Kripto paralar için bu hafta yoğun geçecek. Yarın Powell, Avrupa Merkez Bankası forumunda konuşacak, perşembe günü ABD enflasyon verisi açıklanacak ve cuma günü de Bitwise Spot Bitcoin ETF’i için SEC’in kararını öğreneceğiz. Enflasyon verisi piyasalar üzerinde baskı kurmaya devam ediyor.

Cardano (ADA) Yorumları

Güne pozitif başlayan ABD hisse senedi piyasaları yazı hazırlandığı sırada yaklaşık %2 kayıp yaşıyor. En büyük kripto para birimi ise 20.200 dolara kadar düştü ve kritik 20.000 bölgesini kaybetmemek için mücadele ediyor. Genel kripto para piyasası artan satış baskısı altında toparlanmaya çalışırken biz Cardano’ya bakalım.

Vasil hard fork’una birkaç hafta kala Cardano Projesi, son 30 günde en fazla geliştirme faaliyeti gösteren proje olarak başı çekiyor. İlginç bir şekilde, Ethereum’un beklenen birleşmesiyle bile, Ethereum ağındakii son 30 gündeki gelişimsel aktivite, Cardano‘nun gerisinde kaldı. Ethereum geliştirici endeksi 272 iken, Cardano 362 seviyesinde bulunuyor. Cardano kurucusu Hoskinson, ayı piyasalarının proje inşa etmek için büyük bir fırsat olduğunu söylemişti. Zincir üstü analitik platformu Santiment’e göre geliştirme etkinliği, “bir projenin çalışan bir ürün oluşturma ve özelliklerini sürekli olarak güncelleme ve yükseltme konusundaki kararlılığını” belirlemek için bir ölçüm olarak kullanılabilir.

Yatırımcılar, bir projenin iş teklifiyle ilgili ciddiyetini ölçmek için de bu ölçütü kullanabilirler.

ADA Fiyatı Artacak Mı?

Santiment’in verilerine göre, son 30 gün içinde günlük ADA işlemi yapan adreslerin sayısı önemli ölçüde azaldı. 31 Mayıs’ta en yüksek 103 bin seviyesine dokunduktan sonra, ağdaki günlük adresler endeksi istikrarlı bir düşüşe geçti. %83’lük bir düşüş kaydetti ve yazı yazılırken 16.300 de kaldı.

Ayrıca, ağdaki günlük işlemlerdeki toplam ADA miktarı, 17 Haziran’a kadar istikrarlı bir şekilde 7,41 milyara yükseldi. Yazı hazırlandığı sırada ise 593 milyon olarak tespit edilen bu veri sadece 10 gün içinde %90’ın üzerinde önemli ölçüde azaldı.

Sosyal hacim ise zayıf kalmaya devam ediyor. Yazı hazırlandığı sırada sosyal baskınlık, 8 Haziran’a göre %33 düşüşle %1,783 idi. Benzer şekilde, sosyal hacim 31 Mayıs’ta 1843’e ulaştı ve o zamandan beri düşüyor. Bugün ise 278 civarındadır.

100.000 doların üzerindeki balina işlemlerinin sayısı 31 Mayıs ile 12 Haziran arasında düştü ve bu düşüş yaklaşık %50’yi buldu. 1 milyon doların üzerindeki balina işlemleri için bu, 28 Mayıs ile 17 Haziran arasında %400’ün üzerinde arttı. O zamandan beri, aşağı doğru bir eğim izledi.

Görünen o ki Vasil Hard Fork’a rağmen yatırımcıların önemli bir kısmı mevcut fiyatın ucuz olduğunu düşünmüyor ve geçtiğimiz yıla benzer bir hard fork fiyatlaması yaşamayabiliriz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BitcoinHaber

ORIGINAL SOURCE

https://www.bitcoinhaber.net/cardano-ada...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BitcoinHaber

See more
Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?
BitcoinHaber
Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?

08/09/2022

·

233 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X