Logo
Cardano Ecosystem

Koin Bülteni

11/21/2022

·

163 views


Cardano (ADA) Yeni Projesini Duyurdu: Gizlilik Odaklı Blokzincir ve Token Piyasaya Sürülecek

Cardano (ADA) projesinin geliştirici ekibi, “Midnight” adında gizlilik odaklı bir blokzinciri ve token projesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fakat projenin sağladığı gizliliğe dair şüpheler daha ilk günden spekülasyonlara neden oldu. Cardano… Cardano (ADA) Yeni Projesini Duyurdu: Gizlilik Odaklı Blokzincir ve...

Cardano (ADA) Yeni Projesini Duyurdu: Gizlilik Odaklı Blokzincir ve Token Piyasaya Sürülecek

Cardano (ADA) projesinin geliştirici ekibi, “Midnight” adında gizlilik odaklı bir blokzinciri ve token projesini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Fakat projenin sağladığı gizliliğe dair şüpheler daha ilk günden spekülasyonlara neden oldu.

Cardano geliştirici ekibi Input Output tarafından yeni bir gizlilik odaklı blokzinicir ve token projesi duyuruldu. “Zero knowledge” teknolojisi ile desteklenen bu projenin Zcash (ZEC) ve Monero (XMR) gibi gizlilik odaklı projelerden daha iyi olduğu öne sürüldü. Fakat ADA kurucusu Charles Hoskinson‘un CoinDesk’e verdiği bir röportajdaki sözlerinden bazıları dikkatlerden kaçmadı:

Midnight, her şeyin varsayılan olarak anonim olduğu gizlilik tabanlı teknolojisini geliştirdi; Zcash ve Monero’nun Snarks ve “Ring Sing” ile yapmaya çalıştığı şey bizim teknolojimizin doğasının bir parçası. Kurduğumuz sistem gizliliği korumak ve gerektiğinde regülatörlere ve denetçilere bir arka kapı açmalarına izin vermek arasında ince bir çizgide yürüyecek.

Hoskinson’un “gerektiğinde bir arka kapı açmalarına izin vermek” cümlesi özellikle bir diğer gizlilik tabanlı proje olan ve 8 yıldır kripto camiasında yer alan Monero ekibi tarafından tepkiyle karşılandı. Söz konusu konuşmayı alıntılayarak paylaşım yapan ekip şu tepkili açıklamayı ortaya koydu:

Arka kapıya sahip bir “gizlilik” blokzinciri kullanmak istiyorsanız Cardano’nun geliştirdiği Midnight’ı kullanın. Maskaralık olmadan gerçek mahremiyet istiyorsanız Monero’yu kullanın. Yazıklar olsun, Input Output! Arka kapısı olan bir gizlilik odaklı proje, doğmadan ölmüş demektir. Eğer Monero bu çöp karşısında kaybederse, bu topluluk da kaybetmeyi hak eder.

Kurucu Hoskinson’dan ya da Input Output geliştirici ekibinden konuyla ilgili henüz bir karşı açıklama gelmedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

AD

NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

NotifyLog is a powerful tool for events tracking and analytics. It helps you to track events from your website, mobile app, and server.CREATE YOUR FREE ACCOUNT


Read Original Article on Koin Bülteni

ORIGINAL SOURCE

https://koinbulteni.com/cardano-ada-yeni...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from Koin Bülteni

See more
Cardano (ADA) Ağında Büyük Hareketlilik: Aktif Adres Sayısı Yüzde 90 Artış Yaşadı
Koin Bülteni
Cardano (ADA) Ağında Büyük Hareketlilik: Aktif Adres Sayısı Yüzde 90 Artış Yaşadı

11/25/2022

·

0 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more
WingRiders Governance Token


    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics