Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

08/21/2023

·

71 views


Cardano (ADA) wzrośnie o 70% lub spadnie o 40% - zależy od tego poziomu

Cardano (ADA) odbiło się od rosnącej linii wsparcia w sierpniu. Cena spadła w kierunku rocznych dołków, ale odbiła się, potwierdzając horyzontalny obszar wsparcia przy 0,25 USD. Pomimo trwającego odbicia,...

Cardano (ADA) wzrośnie o 70% lub spadnie o 40% - zależy od tego poziomu

Cardano (ADA) odbiło się od rosnącej linii wsparcia w sierpniu. Cena spadła w kierunku rocznych dołków, ale odbiła się, potwierdzając horyzontalny obszar wsparcia przy 0,25 USD.

Pomimo trwającego odbicia, odczyty z tygodniowych i dziennych interwałów są niedźwiedzie. Sugerują one dalszy spadek Cardano.

Cardano powraca do poziomów sprzed wybicia

Tygodniowa analiza techniczna pokazuje, że ADA wybiła się z długoterminowej opadającej linii oporu na początku roku. Linia ta obowiązywała wcześniej od rekordu wszech czasów (ATH).

Dlatego też wybicie z niej było sygnałem, że korekta dobiegła końca. Wydawało się, że Cardano rozpoczęło nowe bycze odwrócenie trendu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jednak ruch w górę nie przebiegł zgodnie z oczekiwaniami. Wręcz przeciwnie, cena została odrzucona przez horyzontalny obszar oporu na 0,45 USD w kwietniu (czerwona ikona) i od tego czasu spadła.

W czerwcu ADA spadła do dołka na poziomie 0,22 USD. Było to znacznie poniżej poziomów sprzed wybicia i był to również nowy roczny dołek. Cena odbiła się później (zielona ikona), tworząc nieco wyższy dołek (biała ikona). Potwierdziło to obszar 0,25 USD jako wsparcie.

Jeśli dojdzie do odbicia, cena może wzrosnąć o 70% i ponownie osiągnąć obszar 0,45 USD. Z drugiej strony, załamanie z poziomu 0,25 USD może spowodować spadek o 40% do długoterminowego poziomego wsparcia na 0,15 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tygodniowy wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Tygodniowy RSI daje niedźwiedzi odczyt. Oceniając warunki rynkowe, inwestorzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby określić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto decydują, czy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę. Jednak jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Wskaźnik spada i znajduje się poniżej 50, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Prognoza ceny ADA: Czy odbicie wystarczy, aby uratować załamanie?

Analiza dziennego interwału również daje niedźwiedzią perspektywę. Wynika to z akcji cenowej i zastosowania zasady fal Elliotta.

Liczba fal pokazuje ukończoną strukturę A-B-C (kolor czarny) w stosunku do czerwcowego dołka. Ponieważ korekta jest skierowana w górę, oznacza to, że trend jest prawdopodobnie niedźwiedzi.

Perspektywa ta jest wzmocniona przez załamanie ceny Cardano z rosnącej linii wsparcia na początku sierpnia. Stało się to pomimo pozytywnego komunikatu ze strony Charlesa Hoskinsona.

Sponsorowane

Sponsorowane

Po załamaniu Cardano spadło do dołka na poziomie 0,24 USD. Jednak później odbiło się, potwierdzając obszar 0,25 USD jako wsparcie. RSI nie wspiera jednak tego odbicia. Wskaźnik spadł poniżej 50 (czerwone kółko) na początku sierpnia i od tego czasu kieruje się w dół.

Tak więc powrót do obszaru 0,25 USD oznaczałby spadek o 8%. Natomiast załamanie mogłoby spowodować spadek o ponad 40%.

Dzienny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Pomimo tej niedźwiedziej prognozy ceny Cardano, kontynuacja ruchu wzrostowego może doprowadzić do wzrostu o 25%. Doprowadziłoby to do poprzedniej rosnącej linii wsparcia, obecnie na poziomie 0,34 USD.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-wz...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

57 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)