Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

10/13/2023

·

31 views


Czy Cardano (ADA) wzrośnie zgodnie z tą byczą formacją?

Cena Cardano (ADA) utworzyła byczą formację potrójnego dna od początku lipca. Formacja ta powstała wewnątrz horyzontalnego obszaru wsparcia 0,24 USD, który obowiązuje od początku roku. Czy Cardano pozytywnie...

Czy Cardano (ADA) wzrośnie zgodnie z tą byczą formacją?

Cena Cardano (ADA) utworzyła byczą formację potrójnego dna od początku lipca.

Formacja ta powstała wewnątrz horyzontalnego obszaru wsparcia 0,24 USD, który obowiązuje od początku roku. Czy Cardano pozytywnie zareaguje na tę byczą formację?

Cardano tworzy byczą formację

Analiza wykresu dziennego dla ADA pokazuje, że jej cena spadła od czasu osiągnięcia rocznego szczytu na poziomie 0,46 USD w kwietniu. Spadek ten osiągnął dołek na poziomie 0,22 USD w dniu 10 czerwca.

Po tym spadku cena Cardano doświadczyła odbicia. Utworzył się długi dolny knot (czarna ikona) i altcoin potwierdził poziom 0,24 USD jako strefę wsparcia.

Następnie ADA ponownie odwiedziła obszar wsparcia przy 0,24 USD przy dwóch okazjach, a mianowicie 17 sierpnia i 11 września (zielone ikony). Stworzyło to formację potrójnego dna, która jest zwykle postrzegana jako bycza.

Sponsorowane

Sponsorowane

Pomimo tej byczej formacji, ADA nie wykonała jeszcze żadnego ruchu w górę.

Z najnowszych wiadomości, założyciel Cardano Charles Hoskinson wyraził szok z powodu tego, co jego zdaniem jest niesprawiedliwym przekazem medialnym na temat Sama Bankmana-Frieda. Mówiąc dokładniej, powiedział: “Bernie Madoff mojego pokolenia dostaje darmową przepustkę od mediów”.

Hoskinson przedstawił również nowy sidechain skoncentrowany na prywatności o nazwie Midnight Protocol. Jego trzy podstawowe wizje opierają się na wolności stowarzyszenia, handlu i ekspresji. Prowadzi to do akronimu ACE.

Sponsorowane

Sponsorowane

Wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik siły względnej (RSI) sugeruje, że trend jest zwyżkowy.

Traderzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto pomaga im w podejmowaniu decyzji o kupnie lub sprzedaży aktywów.

Odczyt RSI powyżej 50 podczas trendu wzrostowego wskazuje na przewagę byków, podczas gdy odczyt poniżej 50 sugeruje, że rządzą niedźwiedzie.

Warto zauważyć, że wskaźnik RSI wykazał znaczną byczą dywergencję (zielona linia) podczas tworzenia się formacji potrójnego dna.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dywergencja ta występuje, gdy wzrost impetu towarzyszy spadkowi ceny. Często sygnalizuje to odwrócenie trendu na wzrostowy.

Prognoza ceny ADA: Czy krótkoterminowe wybicie może zapoczątkować odwrócenie trendu?

Przyglądając się bliżej akcji cenowej, Cardano wybiło się z opadającej linii trendu oporu w dniu 15 września.

Chociaż altcoin nie od razu wzrósł, przyspieszył na początku października, osiągając szczyt 0,27 USD w dniu 2 października.

W związku z tym rozsądne jest przewidywanie, że najbardziej prawdopodobnym przyszłym ruchem dla kryptowaluty jest impuls wzrostowy. Celem byłby co najmniej opór na poziomie 0,31 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Strefa ta odpowiada zarówno poziomowi oporu przy zniesieniu 0,5 Fibonacciego, jak i horyzontalnemu obszarowi oporu. Znajduje się ona o 20% wyżej niż obecna cena.

Pomyślne odzyskanie tego obszaru nie tylko potwierdziłoby formację potrójnego dna, ale także potwierdziło ogólne bycze odwrócenie trendu dla Cardano.

Dzienny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Należy jednak zauważyć, że pomimo tej optymistycznej prognozy dla Cardano, jeśli cena spadnie poniżej horyzontalnej strefy 0,24 USD, zaneguje to zarówno długoterminową formację potrójnego dna, jak i krótkoterminową byczą perspektywę.

W takim scenariuszu spadek o 30% do 0,18 USD staje się bardziej prawdopodobny. Dno można znaleźć za pomocą zewnętrznego zniesienia 1,27 Fib mierząc dla ostatniego wzrostu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-wz...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

52 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)