Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

10/18/2023

·

36 views


Cardano (ADA) utrzymuje wsparcie przy 0,24 USD. Co dalej?

Cardano (ADA) utrzymuje się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 0,24 USD od początku roku. Począwszy od lipca, Cardano utworzyło byczą formację potrójnego dna powyżej tego obszaru. Cardano waha się...

Cardano (ADA) utrzymuje wsparcie przy 0,24 USD. Co dalej?

Cardano (ADA) utrzymuje się powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 0,24 USD od początku roku.

Począwszy od lipca, Cardano utworzyło byczą formację potrójnego dna powyżej tego obszaru.

Cardano waha się powyżej horyzontalnego oporu

Dzienna analiza techniczna ADA pokazuje ruch spadkowy trwający od 15 kwietnia. Wtedy cena osiągnęła roczny szczyt na poziomie 0,46 USD. Spadek doprowadził do dołka na poziomie 0,22 USD w dniu 10 czerwca.

Cena Cardano odbiła się później, tworząc bardzo długi dolny knot (czarna ikona), uważany za sygnał presji zakupowej. Knot potwierdził poziomą strefę na 0,24 USD jako wsparcie.

Po kilkukrotnym odbiciu się od tego obszaru, ADA utworzyła wyższy dołek w dniu 12 października. Od tego czasu kurs wzrósł w przyspieszonym tempie. Ruch od czerwca przypomina potrójne dno (zielone ikony), uważane za byczą formację.

Sponsorowane

Sponsorowane

Z ostatnich doniesień wynika, że Charles Hoskinson, twórca Cardano, wyraził swoje zdziwienie tym, co postrzega jako niesprawiedliwe traktowanie Sama Bankmana-Frieda w mediach. W swoich słowach Hoskinson stwierdza:

“Media okazują Samowi Bankman-Friedowi, którego uważam za Berniego Madoffa naszego pokolenia, niezasłużoną pobłażliwość.”

Dodatkowo, Hoskinson zaprezentował nowy, zorientowany na prywatność łańcuch boczny znany jako Midnight Protocol. Łańcuch boczny obraca się wokół trzech podstawowych zasad: Wolności Stowarzyszenia, Handlu i Wyrażania Opinii. Wszystko to tworzy akronim ACE.

Wreszcie, szybko zbliża się Cardano Summit. Odbędzie się on w dniach 2-5 listopada i będzie dostępny za pośrednictwem biletów niewymienialnych tokenów (NFT).

Sponsorowane

Sponsorowane

ADA wykres dzienny
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Dzienny wskaźnik siły względnej (RSI) dostarcza byczego odczytu.

Traderzy używają RSI jako wskaźnika dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Ponadto pomaga im w podejmowaniu decyzji o kupnie lub sprzedaży aktywów.

Odczyt RSI powyżej 50 podczas trendu wzrostowego wskazuje na przewagę byków. Odczyt poniżej 50 sugeruje, że niedźwiedzie przejmują kontrolę.

Podczas gdy wskaźnik RSI znajduje się tuż przy linii 50, wygenerował on znaczną byczą dywergencję podczas formacji potrójnego dna.

Dywergencja ta występuje, gdy wzrost RSI towarzyszy spadkowi ceny. Często poprzedza ona bycze odwrócenie trendu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Prognoza ceny ADA: Czy wzrost się utrzyma?

Bliższe spojrzenie na akcję cenową ADA pokazuje, że w dniu 15 września cena wybiła się z opadającej linii trendu oporu.

Chociaż altcoin nie od razu gwałtownie wzrósł, nabrał rozpędu na początku października, osiągając szczyt na 0,27 USD w dniu 2 października. Od tego czasu kryptowaluta spadła i obecnie notowana jest tuż powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia na 0,24 USD.

Cardano rozpoczęło kolejny ruch w górę 16 października. Jednak nie udało się go utrzymać, i altcoin utworzył długi górny knot (czerwona ikona).

Ze względu na wybicie i poprzednią byczą dywergencję, prawdopodobne jest, że przyszły kierunek trendu jest wzrostowy, z celem w pobliżu strefy oporu na 0,31 USD.

Ta konkretna strefa odpowiada poziomowi oporu przy zniesieniu 0,5 Fibonacciego i horyzontalnemu obszarowi oporu. Znajduje się ona 20% powyżej obecnej ceny.

Sponsorowane

Sponsorowane

Pomyślne odzyskanie tego obszaru nie tylko potwierdziłoby formację potrójnego dna, ale także potwierdziło ogólne odwrócenie trendu wzrostowego dla ADA.

Warto również wspomnieć, że łączna liczba posiadaczy ADA osiągnęła najwyższy w historii poziom 4,47 mln USD. Jest to kulminacja trwającego od maja 2023 r. wzrostu.

Dzienny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Jednak należy podkreślić, że pomimo tej pozytywnej akcji cenowej ADA, jeśli Cardano spadnie poniżej horyzontalnej strefy 0,24 USD, unieważni to długoterminową formację potrójnego dna i krótkoterminową byczą perspektywę.

W takim scenariuszu spadek o 30% do 0,18 USD staje się bardziej prawdopodobny.

Ten dolny cel jest określany przy użyciu zewnętrznego zniesienia 1,27 Fibonacciego ostatniego wzrostu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

@CardanoFeed - Follow us on X (formerly Twitter)

Stay informed with the latest $ADA Cardano news in real time.FOLLOW NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-ws...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


.

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

57 views

Related News

See more

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)