Cardano (ADA) ve Ripple (XRP) Ralliye Öncülük Ediyor

3 months ago    170 views
Telegram LinkedIn
Genius Yield | Automated Yield optimizer on Cardano Blockchain

Kripto para piyasası, Bitcoin’in (BTC) 47.800 dolar seviyesini zorladığı hafta sonunun ilk saatlerinde Cardano ve Ripple öncülüğünde değer kazanmaya devam ediyor. Piyasanın tüm köklü kripto para birimleri ortalama %10 değer kazanırken Cardano ve Ripple’ın haftalık değer kazancı ortalama %50 seviyesinde.

Cardano (ADA) Alonzo Açıklaması Sonrası Hız Kesilmedi

Cardano ağına akıllı kontratların eklenmesi, blok zinciri teknolojisinde yaz aylarının en önemli olayları arasında gösteriliyor. Uzun zamandır süren çalışmalar sonucu Cardano ağına akıllı kontratları ekleyecek olan Alonzo güncellemesinin ana ağa ekleneceği tarih belli oldu. Alonzo güncellemesi, dün ADA topluluğu tarafından yapılan bir açıklama videosunda 13 Eylül olarak açıklandı. ADA coin fiyatı son bir haftada %52 değer kazandı. Son rallide Ripple (XRP) ile birlikte piyasadaki yükselişe öncülük eden ADA’nın piyasa değeri 70 milyar doların üzerine çıktı. ADA, Binance Coin’i (BNB) geride bırakarak Bitcoin ve Ethereum gibi köklü projelerin ardından en değerli üçüncü kripto para birimi konumuna yükseldi.

Alonzo güncellemesinin ardından Cardano ağında NFT pazarları ve merkeziyetsiz finans (DeFi) platformları gibi yeni projeler göreceğiz.

Günün kahramanlarından bir diğeri, son haftalarda Asya kıtasında etkisini artıran Ripple oldu. Dünyanın en büyük ödeme platformlarından biri olan Visa, kripto para dünyasının ödeme devleri Ripple ve Stellar’ı (XLM) yakın takibe devam ediyor. Visa, 22 Temmuz tarihinde RippleNet üzerinde bulunan Currencycloud platformunu satın aldı. XRP bu tarihten sonra 0,25 dolardan 1,17 dolar seviyesine kadar tırmandı.

Ripple, SEC davası nedeniyle Amerika kıtasında bulunan Coinbase, FTX ve Robinhood gibi kripto para borsalarında listelenmiyor. Bu nedenle şirket, düzenli olarak basılan XRP’lerin büyük bir kısmını Asya kıtasında hizmet veren Huobi ve Binance gibi borsalara gönderiyor. Bununla birlikte basılan XRP’lerin bir kısmı Japonya, Filipinler, Singapur ve Güney Kore arasında oluşturulan ödeme koridorlarına aktarılıyor.

Bitcoin’in 50.000 Dolar Yolculuğu

Bitcoin’in sert değer kazancı sonrası hareketlenen kripto para piyasasında toplam piyasa değeri uzun zaman sonra bir kez daha 2 trilyon dolar seviyesini aşmayı başardı. 21 Temmuz tarihinde başlayan ralli ağustos ayında hız kazandı. Özellikle son on gündür BTC’nin performansı yatırımcıların yüzünü güldürüyor. 48.000 dolar seviyesine kadar yükselen Bitcoin gözünü 50 bin dolar seviyesine dikti.

Bitcoin’in yeniden değer kazanmaya başlaması sonrası hareketlenen altcoin piyasasında Ethereum ve Dogecoin son rallinin diğer kahramanları oldular. Geçtiğimiz hafta, Londra güncellemesini hayata geçiren Ethereum ağında güncellemenin ardından yakılan ETH miktarı 42 bine yaklaştı. Bu miktar 136 milyon dolara tekabül ediyor.

Ethereum 21 Temmuz tarihinde 1.700 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olmasına rağmen yaklaşık üç haftada değerini ikiye katlamayı başardı. ETH, sabah saatlerinde 3.300 dolar seviyesini aşarak son iki buçuk ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Gözler 48 Bin Dolar Seviyesindeki Direnç Noktasında

Yaptığı başarılı kripto para yorumları sayesinde yüzbinlerce yatırımcı tarafından takip edilen Michael Poppe, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla piyasanın son durumunu değerlendirdi. Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyetinin azaldığına dikkat çeken analist, Bitcoin için kritik direnç seviyesinin 48 bin dolar noktasında bulunduğunu belirtti.

Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

Verlux is Building The Biggest Cross-Chain NFT Marketplace On The Cardano Blockchain - Join Seed Sale

BUY AFRIXX NFT - An African generative NFT project
The first NFT project to combine art and history, aiming to expand the knowledge of Africans and their history. BUY NFT NOW - https://afrixx.io/buy
Read the article in Beincrypto - TK
A decentralized Bison meme coin on cardano network
ADACASH - Earn passive income.