Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

09/04/2023

·

155 views


Czy Cardano (ADA) utrzyma poziom 0,25 USD?

Cardano (ADA) znajduje się wewnątrz kluczowego horyzontalnego obszaru wsparcia na poziomie 0,25 USD. Obszar ten obowiązuje od początku roku. Odczyty z tygodniowych i dziennych przedziałów czasowych są...

Czy Cardano (ADA) utrzyma poziom 0,25 USD?

Cardano (ADA) znajduje się wewnątrz kluczowego horyzontalnego obszaru wsparcia na poziomie 0,25 USD. Obszar ten obowiązuje od początku roku.

Odczyty z tygodniowych i dziennych przedziałów czasowych są mieszane. Utrudnia to określenie przyszłego kierunku trendu, dopóki cena Cardano nie wykona zdecydowanego ruchu w jednym lub drugim kierunku.

Cardano waha się powyżej wsparcia

Analiza techniczna z tygodniowego interwału pokazuje, że ADA utrzymuje się tuż powyżej horyzontalnego obszaru wsparcia 0,25 USD. Jest to ważny obszar wsparcia, który obowiązuje od początku roku.

Akcja cenowa wewnątrz tego obszaru daje sprzeczne sygnały. Po byczej stronie, Cardano najwyraźniej utworzyło formację potrójnego dna (zielone ikony). Potrójne dno jest uważane za byczą formację i oczekuje się, że znacznie wzrośnie.

Sponsorowane

Sponsorowane

Po stronie niedźwiedziej cena spadła poniżej opadającej linii oporu od początku maja. Niedawno linia ta odrzuciła cenę w lipcu (czerwona ikona), tworząc długi górny knot. W połączeniu z obszarem 0,25 USD tworzy to trójkąt zniżkujący, uważany za formację spadkową.

Co więcej, tygodniowy RSI jest również nieokreślony. Inwestorzy wykorzystują RSI jako wskaźnik dynamiki, aby ocenić, czy rynek jest wykupiony, czy wyprzedany. Ponadto określają, czy należy akumulować, czy sprzedawać aktywa.

Jeśli odczyt RSI jest powyżej 50, a trend jest wzrostowy, byki nadal mają przewagę, ale jeśli odczyt jest poniżej 50, jest odwrotnie. Podczas gdy RSI dla Cardano wygenerował byczą dywergencję, jego linia trendu (zielona linia) jest zagrożona załamaniem. Co więcej, znajduje się poniżej 50, co jest sygnałem niedźwiedziego trendu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Tygodniowy wykres ADA
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Dlatego też to, czy cena przebije linię oporu, czy też spadnie poniżej obszaru 0,25 USD, może określić przyszły kierunek trendu.

Wybicie może spowodować wzrost o 60% do obszaru oporu 0,42 USD. Natomiast załamanie może zainicjować spadek o 40% do następnego najbliższego wsparcia na poziomie 0,15 USD.

Prognoza ceny ADA: Byki czy niedźwiedzie wygrają bitwę?

Analiza dziennych interwałów daje mieszaną perspektywę. Wynika to zarówno z akcji cenowej, jak i odczytów RSI.

Niedźwiedzia część akcji cenowej wynika z coraz niższych zamknięć od czerwca (czerwone ikony). Jest to sygnał, że byki tracą impet. Dlatego cena Cardano za każdym razem stopniowo zamyka się niżej. Z kolei bycza część wynika z obecności równoległego kanału spadkowego.

Kanały te często zawierają ruchy korekcyjne, co oznacza, że oczekuje się ostatecznego wybicia z nich.

Sponsorowane

Sponsorowane

Dzienny RSI również dostarcza mieszanych sygnałów. Z jednej strony wskaźnik znajduje się poniżej 50 i spada (czerwone kółko). Z drugiej strony, wygenerował on byczą dywergencję. Te mieszane sygnały utrudniają określenie kierunku trendu.

Dzienny wykres Cardano
Wykres ADA/USDT dzięki Tradingview

Podsumowując, prognoza ceny Cardano określi, czy altcoin przebije długoterminową linię oporu, czy zamiast tego spadnie z obszaru 0,25 USD.

Wybicie może doprowadzić do wzrostu o 60%, podczas gdy załamanie może spowodować spadek o 40%.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-ut...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

162 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)