Cardano (ADA) tworzy podwójne dno po osiągnięciu rocznych dołków

Beincrypto/PL 1 month ago Report
Telegram LinkedIn

Cardano (ADA) spadło do nowego rocznego dołka w dniu 30 kwietnia, ale wkrótce potem odbiło się od niego. Pomimo odbicia, wskaźniki techniczne nie potwierdzają byczego odwrócenia.

Od czasu osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 3,10 USD w dniu 2 września Cardano spadało pod opadającą linią oporu. Ruch spadkowy doprowadził do dołka na poziomie 0,74 USD w dniu 24 lutego.

Następnie Cardano odzyskało równowagę i 23 marca udało mu się przebić linię oporu. Ruch w górę nie był jednak trwały i na początku maja cena powróciła do poziomu 0,70 USD. W stosunku do ceny z marca utworzyło się podwójne dno, które jest uważane za byczą formację.

Jeśli w wyniku tej formacji dojdzie do ruchu w górę, najbliższym obszarem oporu będzie poziom 1,55 USD.

Dzienny wykres CardanoWykres dzięki Tradingview

Formacja podwójnego dna

Mimo że podwójne dno jest uważane za byczą formację, nie towarzyszy mu bycza dywergencja na wskaźniku RSI lub MACD. Wręcz przeciwnie, oba wskaźniki spadają i dostarczają niedźwiedzich odczytów.

Co ważniejsze, linia trendu spadkowego na wskaźniku RSI pozostaje nienaruszona, co sugeruje, że trend jest nadal niedźwiedzi.

Wykres dzięki Tradingview

Pomimo niedźwiedziego nastawienia na wyższych interwałach, wykres sześciogodzinny sugeruje, że może dojść do krótkoterminowego odbicia.

Powodem tego jest fakt, że Cardano wybiło się z krótkoterminowej opadającej linii oporu i jest w trakcie potwierdzania jej jako wsparcia.

Jeśli nastąpi ruch w górę, najbliższy obszar oporu będzie znajdował się między 0,93 a 0,99 USD. Są to poziomy oporu przy zniesieniach 0,382-0,5 Fib.

Wykres dzięki Tradingview

ADA/BTC

Para ADA/BTC jest bardziej bycza niż jej odpowiednik w USD. Głównym tego powodem jest to, że to samo podwójne dno na dziennym interwale zostało połączone z byczą dywergencją na MACD (zielona linia).

Dodatkowo, wskaźnik RSI przełamał linię trendu spadkowego i obecnie próbuje wyjść powyżej poziomu 50.

W związku z tym możliwy jest ruch w górę w kierunku rocznych szczytów na poziomie 2600 satoshi.

Cardano w relacji do BitcoinaWykres ADA/BTC dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą Bitcoina (BTC) przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

Original Source: https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-tworzy-podwojne-dno-rocznych-dolkow/

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.

Join Our Weekly Newsletter of Cardano

Your weekly dose of Cardano news straight to your inbox!
GADA Finance is launching its Initial Stake Pool Offering (ISPO) Starting on June 29, 2022
Being the first permissionless and community-governed launchpad on Cardano, we intend to raise funds through a public ISPO which will enhance the Cardano ecosystem. CLICK HERE!
READ THE ORIGINAL ARTICLE ON >> Beincrypto/PL