Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

09/11/2023

·

115 views


Cardano (ADA) osiąga dołek 2023 roku. Nadchodzi faza depresji?

Altcoiny odczuwają obecnie dotkliwe skutki wydłużającej się zimy kryptowalutowej. Cardano (ADA) wydaje się cierpieć bardziej niż jego cyfrowi bracia. Według analityków ceny ADA spadły do najniższych poziomów...

Cardano (ADA) osiąga dołek 2023 roku. Nadchodzi faza depresji?

Altcoiny odczuwają obecnie dotkliwe skutki wydłużającej się zimy kryptowalutowej. Cardano (ADA) wydaje się cierpieć bardziej niż jego cyfrowi bracia. Według analityków ceny ADA spadły do najniższych poziomów w tym roku i mogą zejść jeszcze znacznie dalej.

Cena Cardano spadła poniżej 0,25 USD po raz pierwszy od końca grudnia, podsycając obawy o dalsze straty.

Czy nadchodzi krach Cardano?

Krótkoterminowe perspektywy dla posiadaczy Cardano nie są najlepsze. ADA spadła do 0,245 USD we wczesnych godzinach handlu w Azji w poniedziałek rano.

Ostatni raz altcoin ten znalazł się poniżej 0,25 USD pod koniec grudnia i na początku stycznia. Nastąpiło to po upadku FTX, w wyniku którego szerszy rynek kryptowalut osiągnął nowy najniższy poziom w cyklu.

Sponsorowane

Sponsorowane

Jednak w następnym miesiącu cena Cardano wzrosła do 0,40 USD. Tym razem nie wydaje się to zbyt prawdopodobne, ponieważ niedźwiedzie wzmacniają swoją kontrolę nad rynkami kryptowalut.

W dniu 11 września dyrektor generalny ITC Benjamin Cowen powiedział, że ADA wejdzie w “fazę depresji”, jeśli spadnie poniżej 0,24 USD:

“Faza depresji potrwa zapewne do powrotu QE, prawdopodobnie gdzieś w 2024 roku.”

Cardano zbliża się do fazy depresji
Akcja cenowa ADA / Źródło: X

Ostatni raz Cardano było tak nisko podczas bessy pod koniec 2020 roku. Wówczas token oscylował w zakresie 0,16-0,18 USD przez kilka miesięcy, zanim wspiął się powyżej 0,30 USD.

Sponsorowane

Sponsorowane

Co więcej, ADA znajduje się obecnie o 92% poniżej swojego rekordu wszech czasów (ATH) z września 2021 r., który wynosił 3,09 USD.

Dla porównania, Ethereum (od którego zwolennicy ADA twierdzą, że Cardano jest lepsze) znajduje się dziś 67% poniżej swojego ATH.

Nawet natywny token Binance, BNB, radzi sobie lepiej, mimo że jest celem organów regulacyjnych i polityków na całej planecie.

Również inni analitycy przewidywali duży ruch w dół dla ADA. W dniu 10 września “Crypto Ryan” przewidział spadek do 0,13 USD, który według niego był “pewny jak w banku”.

Rozwój trwa

Rynki niedźwiedzie służą do budowania. Deweloperzy Cardano IOHK nadal to robią pomimo przygnębiającej akcji cenowej.

Sponsorowane

Sponsorowane

W zeszłym tygodniu firma opublikowała swoje najnowsze informacje na temat rozwoju. “Ekosystem Cardano stale się rozwija” – powiedziała, dodając: “W sierpniu uruchomiono dwa nowe projekty i powstaje dwanaście kolejnych”.

Co więcej, liczba zasad dotyczących tokenów wzrosła o 850, a liczba natywnych tokenów wybitych na Cardano wzrosła o 140 000. Dodatkowo, całkowita liczba transakcji wzrosła o 1,6 miliona w sierpniu, według IOHK.

Jednak całkowita wartość zablokowanego (TVL) ekosystemu wynosi zaledwie 177 mln USD. Czyni to Cardano 16. co do wielkości łańcuchem, według DeFiLlama. To plasuje go poniżej THORChain, Kava, Cronos i niedawno uruchomionej Coinbase Base dla statystyk TVL.

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Sponsorowane

Sponsorowane

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Zbudowane przez Ari10. Możliwość płatności BLIK

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

SNEKbot by DexHunter on CARDANO

Cardano's Telegram Trading Bot live on Cardano mainnet!TRADE NOW!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-os...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


Genius Yields DEX Launched!

More from BeInCrypto Polska

See more
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?
BeInCrypto Polska
Cardano (ADA) zyskuje na atrakcyjności. Czy wieloryby utrzymają 30 mln USD?

10/23/2023

·

131 views

Related News

See more
Genius Yields DEX Launched!

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)