Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

06/22/2022

·

282 views


Cardano (ADA) opóźnia hard fork Vasil, aby naprawić istniejące błędy

W oficjalnym oświadczeniu firma Input Output Global (IOG) ogłosiła, że Vasil, aktualizacja Cardano, która miała wprowadzić sieć w nową erę “Basho”, została odłożona w czasie. W komunikacie czytamy: Do tej pory udało nam się zaliczyć większość (około 95%) skryptów...

Cardano (ADA) opóźnia hard fork Vasil, aby naprawić istniejące błędy

Zespół ds. rozwoju Cardano (ADA) opóźnił hard fork Vasil, ponieważ ma siedem błędów do naprawienia i chce “dać więcej czasu na testy”.

W oficjalnym oświadczeniu firma Input Output Global (IOG) ogłosiła, że Vasil, aktualizacja Cardano, która miała wprowadzić sieć w nową erę “Basho”, została odłożona w czasie. W komunikacie czytamy:

Do tej pory udało nam się zaliczyć większość (około 95%) skryptów testowych Plutusa V2. Nadal jednak mamy kilka zaległych pozycji, które musimy uruchomić, aby potwierdzić, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami. Stwierdziliśmy, że będziemy potrzebować na to kilku dodatkowych dni.

Hard fork “Vasil”, nazwany tak na cześć ambasadora projektu Vasila Dabova, miał zostać ukończony w tym miesiącu. Jednak został opóźniony z powodu istnienia “siedmiu błędów uniemożliwiających dokończenie prac”.

Po namyśle zdecydowaliśmy, że nie będziemy dziś przesyłać propozycji aktualizacji hard forka do sieci testowej, aby dać więcej czasu na testy.

Vasil: Najbardziej złożona z dotychczasowych prac

IOG wyjaśnia również, że program rozwoju i integracji wokół Vasil jest najbardziej złożonym z dotychczasowych:

Jest to wymagający proces, który wymaga nie tylko znacznej pracy od głównych zespołów, ale także ścisłej koordynacji w całym ekosystemie.

W związku z tym Input Output Global zauważa, że podejmie ostateczną decyzję w sprawie hard forka Vasil na podstawie 3 kluczowych kryteriów:

  • Brak nierozstrzygniętych kwestii krytycznych w węźle (w tym księgi głównej, CLI, konsensusu itp.) lub na podstawie audytu wewnętrznego.
  • Dopuszczalna jest analiza porównawcza i analiza kosztów działania.
  • Poinformowanie społeczności (w tym giełdy i projekty dApp). Celem jest, aby miała wystarczająco dużo czasu na przygotowanie do kombinatorycznego hard forka.

W związku z tym IOG i Fundacja Cardano uzgodniły nowy termin forka sieci testowej na koniec czerwca.

Następnie giełdy i SPO będą miały cztery tygodnie na przeprowadzenie wszelkich wymaganych prac integracyjnych i testowych. Jest to rozsądne i nie należy się z tym spieszyć:

Dlatego obecnie roboczym założeniem powinien być hard fork mainnetu Cardano występujący w ostatnim tygodniu lipca.

Vasil jest najważniejszym hard forkiem dla Cardano od czasu wprowadzenia Alonzo we wrześniu ubiegłego roku. Ponadto stanowi część przejścia z ery Goguen do ery Basho, określanej jako “era optymalizacji, poprawy skalowalności sieci i interoperacyjności”.

W związku z tym Basho będzie dążyć do poprawy wydajności Cardano, aby lepiej wspierać aplikacje DeFi.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-op...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


More from BeInCrypto Polska

See more
Kiedy Cardano (ADA) poradzi sobie z konsolidacją?
BeInCrypto Polska
Kiedy Cardano (ADA) poradzi sobie z konsolidacją?

12/02/2022

·

73 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
Bringing Fixed Assets (CNFT & CNT) Lending & Borrowing to CardanoWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X