Logo
Cardano Ecosystem

CoinTürk

11/28/2021

·

461 views


Cardano (ADA) Neden Ethereum’dan Daha İyi?

Akıllı sözleşmeler için uyumlu hale gelme sürecini devam ettiren Cardano (ADA), Alonzo güncellemesiyle büyük bir adım atmıştı. Cardano bu yılın başlarında akıllı sözleşme entegrasyonunu devreye aldığından beri, ağ, yerleşik projeler ve topluluktan gelen geliştirmelerle dolup taşıyor. Yerel token ADA...

Cardano (ADA) Neden Ethereum’dan Daha İyi?

Akıllı sözleşmeler için uyumlu hale gelme sürecini devam ettiren Cardano (ADA), Alonzo güncellemesiyle büyük bir adım atmıştı. Cardano bu yılın başlarında akıllı sözleşme entegrasyonunu devreye aldığından beri, ağ, yerleşik projeler ve topluluktan gelen geliştirmelerle dolup taşıyor. Yerel token ADA da bu genişlemeden payını alıyor.

Cardano (ADA)

Cardano ağında inşa edilen uygulamaların artması ağın kullanım aktifliğini de artırıyor. Cardano (ADA) bu süre zarfında ağdaki büyümeden payını aldı ve yeni rekorlar kırdı. Cardano‘nun odaklandığı kilit alanlardan biri, hiçbir gevşeme belirtisi göstermeyen bu karşılıksız token çılgınlığıyla NFT piyasasıdır. Yakın tarihli bir Cardano 360 oturumu sırasında, ağın ticari NFT iş lideri Josh Miller, ekosistemin bu yönünün Alonzo dönemi başladığından beri kaydettiği çeşitli adımları özetledi.

Yönetici, Cardano’nun NFT üreticisinin, çoğu Cardano’ya özgü pazar yerlerinde inşa edilen yüz binden fazla NFT ürettiğini kaydetti. Bunların en büyüğü şüphesiz ağın Ethereum’a ciddi bir rakip olarak kabul ettiği CNFT pazarıdır.

Miller, CNFT’nin yakın zamanda Cardano topluluğunda yüz bin kaydın yanı sıra bu ekosistemde işlem gören 1,7 milyon NFT ve 1,5 milyon ADA’nın basımının kutlandığını belirterek, bunların “muhtemelen düşük rakamlar” olduğunu da sözlerine ekledi. Genel olarak şunları söyledi:

“Çevrimiçi olarak çok fazla teknolojinin geldiğini görüyoruz… CNFT topluluğunda patlayıcı bir büyüme görüyoruz”.

Cardano‘nun NFT ürünlerinin büyümesinin arkasındaki nedenlerden biri, ağ tıkanıklığı ve öngörülemeyen yüksek ücretler nedeniyle Ethereum’un sektördeki rolünün azalmasıdır.

Cardano Ağının Eşsiz Özelliği

Ancak, kullanıcıları Ethereum ağından kaçmaya tetikleyen başka bir yön daha var. Bondly Finance COO‘su Robert Tran, birlikte çalıştıkları eğlence şirketlerinin bir ağ seçerken “blockchain’in çevresel etkisini azaltmayı” nasıl birincil kriter olarak gördüklerini vurguladı.

Bondly Finance, ağ ile Ethereum arasında zincirler arası bir köprü kurmak için geçen ay Cardano ile bir ortaklık imzaladı.

Ethereum‘daki bir işlem, kelimenin tam anlamıyla geleneksel hastanenin bir buçuk günde kullandığı kadar güç kullanır. Bu asla sürdürülebilir değil”.

Ayrıca Cardano çapraz zincirinin bu endişeleri hafifletmeye nasıl yardımcı olacağına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Köprü, kelimenin tam anlamıyla, altında gerçekleşen bu işlemlerin önemli bir bölümünü Cardano zincirine yönlendirme potansiyeline sahip ve bu çok büyük”.

Çevresel kaygıların büyük şirketleri, hangi akıllı sözleşme platformunu kullanmaları gerektiği konusunda yönlendireceği yaygın bir görüş haline geldi. Cardano (ADA) işlem hızı ve enerji tüketimi konularda oldukça başarılı görünüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on CoinTürk

ORIGINAL SOURCE

https://coin-turk.com/cardano-ada-neden-...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from CoinTürk

See more
Müjdeyi Önden Vermişlerdi Cardano Nihayet Başlattı! ADA Coin Yükselir Mi? › CoinTürk
CoinTürk
Müjdeyi Önden Vermişlerdi Cardano Nihayet Başlattı! ADA Coin Yükselir Mi? › CoinTürk

last Monday at 7:40 PM

·

8 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X