Logo
Cardano Ecosystem

BeInCrypto Polska

11/28/2022

·

298 views


Cardano (ADA) na czerwono, lecz pokazuje jeden byczy sygnał

Blockchain Cardano jest platformą Proof-of-Stake stworzoną przez Charlesa Hoskinsona. Cena ADA spada od czasu osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 3,10 USD w dniu 2021 sierpnia. Spadek doprowadził do dołka na poziomie 0,29 USD w listopadzie 2021 roku....

Cardano (ADA) na czerwono, lecz pokazuje jeden byczy sygnał

Cena Cardano (ADA) daje mieszane sygnały na różnych przedziałach czasowych. To, czy odbije się, czy załamie z poziomu poziomu 0,30 USD, może określić przyszły trend cenowy.

Blockchain Cardano jest platformą Proof-of-Stake stworzoną przez Charlesa Hoskinsona. Cena ADA spada od czasu osiągnięcia rekordu wszech czasów (ATH) na poziomie 3,10 USD w dniu 2021 sierpnia. Spadek doprowadził do dołka na poziomie 0,29 USD w listopadzie 2021 roku.

Spowodowało to załamanie z długoterminowego obszaru wsparcia horyzontalnego na 0,35 USD. Spadek przyspieszył w listopadzie 2022 r. wraz z załamaniem całego rynku kryptowalut.

Ponadto spadek unieważnił byczą dywergencję na tygodniowym RSI (zielona linia). Jest to kolejna oznaka kontynuacji spadku.

Jeśli ruch spadkowy będzie kontynuowany, to następny najbliższy obszar wsparcia znajdowałby się przy 0,15 USD. Byłby to spadek o 50% od obecnego poziomu.

W rezultacie tygodniowy interwał wskazuje, że prognoza ceny Cardano jest niedźwiedzia.

Cardano traci poziom wsparciaWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Kolejny niedźwiedzi argument pojawia się poprzez narysowanie wznoszącego się kanału równoległego łączącego szczyt z 2017 roku z ATH. Wykonanie tego pokazuje, że cena ADA załamała się ze środka tego kanału (zielone kółko).

Jednak zabieg ten dostarcza również bliższego obszaru wsparcia przy 0,22 USD. Tworzy go poziom wsparcia przy zniesieniu 0,5 Fib. Może zadziałać jako dno dla przyszłego ruchu ceny ADA.

Długoterminowy kanał równoległyWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Czy cena Cardano odbije się od dołka?

Analiza techniczna z wykresu dziennego pokazuje, że cena Cardano została odrzucona przez obszar horyzontalnego oporu na 0,43 USD na początku listopada i od tego czasu spada. Przed odrzuceniem osiągnęła szczyt na poziomie 0,44 USD.

Podczas gdy dzienny RSI wygenerował byczą dywergencję (zielona linia), jego linia trendu wydaje się być unieważniona. W rezultacie nie jest pewne, czy dywergencja doprowadzi do odbicia.

Poziom wsparcia ADAWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Jednak wykres 6-godzinny pokazuje wybicie z krótkoterminowej opadającej linii oporu.

Dodatkowo pokazuje, że bycza linia trendu dywergencji (zielona) jest nadal nienaruszona. Podczas gdy cena ADA spadła w ciągu następnych 24 godzin, może ona zatwierdzić linię jako wsparcie.

Dlatego też prognoza ceny Cardano jest niejednoznaczna na krótkoterminowych interwałach.

Krótkoterminowy wykres CardanoWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Liczba fal ADA: Dwie możliwości dołka

Natomiast liczba fal dostarcza dwóch możliwości dla makro dołka. Obie sugerują, że cena Cardano jest w piątej i ostatniej fali długoterminowego ruchu spadkowego (biały).

Pierwsza z nich sugeruje, że cena ADA kończy falę piątą w formie kończącej przekątnej. Liczba podfal jest w kolorze czarnym. Sugeruje ona, że dno jest bardzo blisko.

Liczba fal ADAWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Bardziej niedźwiedzi scenariusz wskazuje, że cena Cardano zakończyła tylko pierwszą część spadku, a ruch spadkowy zostanie wznowiony w kierunku 0,15 USD.

W związku z tym to, czy cena Cardano załamie się poniżej 0,30 USD, czy też odbije, prawdopodobnie określi przyszły trend.

Liczba fal CardanoWykres ADA/USD dzięki Tradingview

Aby zapoznać się z najnowszą analizą rynku kryptowalut przez BeInCrypto, kliknij tutaj.

Wyjaśnienie

Wszystkie informacje zawarte na naszej stronie internetowej są publikowane w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Wszelkie działania podejmowane przez czytelnika w związku z informacjami znajdującymi się na naszej stronie internetowej odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko.

AD

World’s First Multi-Token ISPO — By Genius X - Starts on 12th of September, epoch 363!

Genius X, a revolutionary launchpad and business accelerator helping Web3 startups attain speed, scale, and edge, is thrilled to announce the world’s first Multi-Token ISPO.I WANT TO KNOW MORE!


Read Original Article on BeInCrypto Polska

ORIGINAL SOURCE

https://pl.beincrypto.com/cardano-ada-cz...

Disclaimer: Cardano Feed is a Decentralized News Aggregator that enables journalists, influencers, editors, publishers, websites and community members to share news about the Cardano Ecosystem. User must always do their own research and none of those articles are financial advices. The content is for informational purposes only and does not necessarily reflect our opinion.


NotifyLog - One stop tool for events tracking and analytics

More from BeInCrypto Polska

See more
Kurs Cardano (ADA) wzrasta przed premierą stablecoina Djed
BeInCrypto Polska
Kurs Cardano (ADA) wzrasta przed premierą stablecoina Djed

01/23/2023

·

9 views

Related News

See more
WingRiders Governance Token

Featured News

See more    DEFAULTENGLISH (EN)SPANISH (ES)RUSSIAN (RU)GERMAN (DE)ITALIAN (IT)POLISH (PL)HUNGARIAN (HU)JAPANESE (JA)THAI (TH)ARABIC (AR)VIETNAMESE (VI)PERSIAN (FA)GREEK (EL)INDONESIAN (ID)ROMANIAN (RO)KOREAN (KO)FRENCH (FR)CZECH (CS)PORTUGUESE (PT)TURKISH (TR)
NotifyLog - One stop tool for events tracking and analyticsWorld’s First Multi-Token ISPO — By Genius X